У Луцьку запрацював новий сервіс «Чисте повітря»: на сайті відображається вміст шкідливих речовин у повітрі в режимі онлайн. Про це інформує Суспільне.

Сервіс розробили завдяки виграному проєкту – розповідає розробниця ідеї Наталія Хмель. Нині сервіс працює у тестовому режимі.

“Ще не було презентації, бо система не в промисловій експлуатації, проходить обкатку, бо з’ясовуємо, чи все врахували, чи є недоліки“, – каже розробниця.

У Луцьку нині є 7 пунктів збору даних про повітря, ще по одній в селах Липляни та Жидичин.

Еколог Олег Гелета розповів Суспільному, що за даними сервісу стежать, каже, тут є погодинні дані про якість повітря та напрямок вітру, усе це зберігається впродовж двох днів. З його слів, перевищення допустимої кількості аміаку у новому сервісі не фіксували.

“При допустимих 200 мкг на м кубічний, у нас 26-25, при смороду 56, тобто негативного впливу покине немає. Торік ми фіксували перевищення аміаку у 22 рази і сірководню в 10-11 разів”, – розповідає еколог.

Проєкт реалізували фінансової підтримки Республіки Польща, – розповіла начальниця відділу інформаційних технологій Луцької міськради Наталія Хмель. Суми вона не уточнила, каже: з міського бюджету на це не витратили жодної гривні.

До слова, окрім сайту працює чат-бот у Telegram, який повідомляє коли повітря забруднене. У ньому можна розповісти про неприємний запах у місті.