Загальнонаціональна акція зі здачі крові спортсменами, вболівальниками та прихильниками здорового способу життя стартувала за ініціативи Міністерства молоді та спорту спільно з Товариством Червоного Хреста.

За умовами марафону донор може викласти своє фото/відео з хештегом #перемогаунасвкрові, завантажити рамку для аватарки та передати виклик друзям, – пише РадіоТрек.

Марафон проводять, щоб привернути увагу суспільства до проблеми дефіциту в банках крові України, говорить рекрутер з донорства Рівненського обласного центру служби крові Олена Засмоліна:

“Велика вдячність Міністерству молоді та спорту за те, що в такій ситуації, у карантинний час, коли є свої перешкоди для донорів до здачі крові, це є потужна допомога.Наше відношення до цього – це не стихійний має бути марафон. Це залучення всіх спортсменів, які зараз не мають змоги брати участь в Олімпійський іграх, допомогти тим, хто цього потребує”.

До акції уже долучилися пластуни та представники організації «Спорт для всіх».

Донорам нагадують, що готуватися до такої відповідальної справи потрібно звечора. Не можна перед цим їсти смаженого, молочного та помідорів. Натомість, важливо пити багато води. А в центрі служби крові донорів пригостять чаєм з печивом.

До речі, адреса центру: м. Рівне, вул. Ст. Бандери, 31.

А ті, хто має татуаж чи татуювання, проколював вуха, тощо, можуть стати донорами не раніше, ніж через рік після відповідних процедур.