Компанія FILM.UA Television, яка входить до складу FILM.UA Group, презентує офіційний постер документального фільму “Весільний спадок”.

“Весільний спадок” – це повнометражний документальний фільм, в якому розповідається про весільні звичаї та обряди з різних куточків України: Київської, Черкаської, Чернігівської, Івано-Франківської, Закарпатської, Харківської, Рівненської та Чернівецької, – пише Film UA.

За допомогою сучасних кінематографічних аудіо-візуальних рішень у фільмі будуть показані основні учасники та герої українського весілля, традиційні обрядодійства та атрибути, автентичні костюми, музика та співи.

На презентованому постері зображено традиційний весільний образ нареченої Черкаської області, Черкаського району, села Яснозір’я.

До Дня вишиванки представили офіційний постер фільму “Весільний спадок”

Особливу увагу автори проєкту приділяють точності відтворення кожного з елементів. Так, всі костюми,  показані у фільмі, є автентичними національними костюмами, які ретельно зберігаються у приватних колекціях, а пісні, що прозвучать – до цього часу невідомі регіональні весільні пісні, які спеціально було знайдено, записано та відтворено для «Весільного Спадку».

«Україна – велика країна, яка має колосальну кількість традицій, обрядів і звичаїв. Це не може не вражати і не надихати на створення такого проєкту. Для нас дуже важливо показувати Україну правдиво, повноцінно, достойно. На жаль, через певні історичні фактори, через певні впливи, наші традиції були спаплюжені, знецінені та подекуди навіть знищені. Ми втратили цілий пласт культури. Тому ми прагнемо відтворити й розкрити красу минулого, красу пращурів. Проєкт Весільний спадок створений для того, аби ми могли ще більше пишатися нашою Батьківщиною. Адже традиція залишає у спадок поколінням найцінніше!» – коментує науковий експерт проєкту Марія Квітка.

Наразі проект перебуває на етапі продакшну. Стрічка планується до національного кінотеатрального прокату на 2020-2021 рр.

Варто зазначити, що «Весільний спадок» є частиною етнографічного кіновсесвіту під назвою «Спадок». Чимала кількість жителів столиці та країни вже мала змогу ознайомитись з графічними та відеоматеріалами «Спадку», пересуваючись Київським метрополітеном та подорожуючи потягами «Інтерсіті».


Довідка

Весільний Спадок – це повнометражний документальний етнографічний фільм, що розповідає про весільну культуру, звичаї та обряди, притаманні різним регіонам України.

Жанр: документальний фільм

Хронометраж: 80 хв

Мова: українська

Продюсер: Олена Малкова

Режисер: Олексій Гуз

Науковий консультант проєкту: Марія Квітка

Оператор-постановник: Олексій Гуз

Оператор реконструкцій: Юрій Бакун

Композитори: Олег Мороз Ярославович, Марія Квітка

Звукорежисер: Євгеній Бельдюков

Графіка: компанія Signal Red

Продакшн: FILM.UA Television

За підтримки Державного агентства з питань кіно та телебачення України.