Комплекс будівель економії графині Шувалової у місті Дубно переходить у власність територіальної громади. Відповідний проєкт рішення підтримали депутати Рівненської обласної ради.

Довідково. Будівлі споруджені наприкінці ХІХ – на початку ХХ ст., належали графині Єлизаветі Шуваловій, дочці княгині Єлизавети Борятинської – власниці міста Дубна з 1870 р. Використовувався як мисливська резиденція.

Упродовж декількох останніх років ця історична пам’ятка місцевого значення занепадала.

«Вікна розбиті. Всередині порожні пляшки, недопалки. Пам’ятаю, це приміщення мало стати центром для дозвілля молоді з кінотеатром. Так от, центром вже стає, а ми просто спостерігаємо. », – написала мешканка Дубно Ольга Кузнецова.

Відтепер пам’ятка буде обліковуватися на балансі Державного історико-культурного заповідника м.Дубно, майно якого не підлягає відчудженню. Дубенська міська рада і голова Василь Антонюк мають амбітні плани щодо збереження  пам’ятки і хочуть надати їй іншого забарвлення – відкрити у будівлі Центр дозвілля молоді з кінозалом, бібліотекою, місцем відпочинку тощо.

«Нехай усе вдасться, а пам’ятка архітектури стане місцем дитячого розвитку. Будемо пильнувати», – пише у своєму профілі на фейсбук Начальниця управління культури  та туризму Рівненської ОДА Любов Романюк.