Рівненський народний молодіжний театр “Від Ліхтаря” виборов перше місце на Міжнародному театральному конкурсі “ТЕАТР.NET”, який проходив в онлайн-режимі. Театрали здобули перемогу у номінації “Аматорський театр”.

Колектив на чолі з режисером Артемом Вишневським презентували виставу “451º за Фаренгейтом”. Вона створена за мотивами однойменного роману Рея Бредбері.

У Рівненському ПДМі вистава показується у межах  XXV-того ювілейного Благодійного марафону «З вірою у майбутнє», і до 30 травня кожен небайдужий має можливість допомогти не тільки учасникам марафону, але й дітям з онкогематологічного відділення, які потребують адресної допомоги у боротьбі з недугом.

Режисер та художній керівник театру “Від Ліхтаря” Артем Вишневський розповідає, що колективу дуже сподобалась хороша організація та атмосфера, з якою їх примали.

“Ми дуже вдячні організаторам за створення такого Свята Творчості і Натхнення, теплоту і співучасть, яка супроводжувала нас протягом усіх днів фестивалю: досить тривалий час у телефонному режимі нам пояснювали усі особливості формату конкурсу, створювали майданчики для спілкування колективів і зустрічей із журі, а онлайн-церемонія нагородження виявилась надзвичайно хвилюючою як завдяки тому, що вдалося побачити друзів-колег, так і легкому, невимушеному настрою, який панував під час її проведення”, – ділиться враженнями режисер вистави “451º за Фаренгейтом” Артем Вишневський.

Також він додає, що це перемога була важливою не лише для акторів, а й для цілої групи людей по той бік сцени.

“Від себе особисто зазначу, що усім акторкам і акторам я вдячний за ту світлу атмосферу взаєморозуміння і творчого хуліганства, яка наповнює наші репетиції, за те завзяття, з яким ми працювали над виставою, за ту енергію і актуальність, які прозирали з вистави, у першу чергу, завдяки їхнім талантам і серцям. Перемога була б неможлива і без постановника пластичних номерів Олени Додчук, світлооператора Миколи Антонюка та оператора відеоверсії вистави Дмитра Сидора, тата одної з учасниць колективу.
Спасибі усім, хто нас підтримував і підтримує, – а особливо нашій великій сім’ї, Рівненському міському Палацу дітей та молоді, адже наша перемога – це ще одне привітання з його 80-річчям, яке відзначається цього року”. 

Як пише театрознавець Лілія Бевзюк-Волошина, вистава стала своєрідним відкриттям серед робіт інших аматорських театрів:

“Режисер вправно складає пазл нашого можливого постапакаліпсису, де пожежники покликані лише палить книжки і де ми – людство, забили мозок одним розважальним телебаченням. Взагалі матеріал Р. Бредбері як ніколи актуальний для сьогодення. У виставі є вишукана атмосфера, яка складається дуже з бідних, здавалося б елементів простору, світла, реквізиту, костюмів. Артем чудово обійшов будь-які акторські «награші» та можливі стереотипи”.

Всього у номінації змагалися 46 вистав із різних міст України, а також з Фінляндії, Ізраїлю та Угорщини.