Інтернет і соціальні мережі заполонили світ. Сьогодні ледь не кожен має власний профіль в Інстаграм або Фейсбук та спостерігає за іншими користувачами. Саме тут щодня ми дізнаємося про нових цікавих людей, спілкуємося по відеозвязку, особливо актуально це стало в умовах карантину, та, навіть робимо онлайн-покупки.

Блогери – незмінний тренд соціальних мереж. Ми спостерігаємо за їхнім повсякденним життям, прислуховуємося до порад та з нетерпінням чекаємо нового посту або сторіс. Для когось сучасні «лідери думок» є прикладом для наслідування, а для когось – причиною заздрощів.

Оля – блогерка, яка веде власний лайф-стайл профіль в Інстаграмі. У мережі дівчина ділиться своїм життям, пише на теми спорту, краси й правильного харчування. Оля – школярка, їй 16 років, та, незважаючи на свій юний вік, її профіль налічує близько 80 тисяч фоловерів.

 

Про усі «підводні камені» такої діяльності сьогодні дівчина розповіла журналістам сайту «СВОЇ». Приємного читання!

Як з’явилася ідея стати блогером? Хтось змотивував тебе почати?

Усе почалося з того, що я дуже любила фотографуватися. Така любов до фото з’явилася у 2017 році. Тоді просто намагалася створювати красиву картинку в стрічці. А у 2018 році побачила профіль інстаграм-блогерки Тані Пренткович. Це була моя перша блогерка, з якою познайомилася в Інстаграмі. І тут виникла думка: «А чим я гірша?Чому не можу висловлювати свої думки?». Я почала писати короткі підписи до власних фото, з часом з’яивлися і довші публікації. Пізніше почала знімати розмовні сторіс, публікувати кілька постів у день. Спочатку навіть не думала, що стану блогером, але склалось по-іншому. Я досі займаюсь блогінгом і мені дуже подобається!

На рахунок розмовних сторіс, як ти змогла перебороти себе та почати їх знімати? Чи у тебе не було з цим проблем, і відразу все «легко пішло»?

У мене ніколи не було такої проблеми. Я одразу усвідомила, що на вулиці 21 століття. У наш час бачити як людина розмовляє з телефоном – буденна справа.

З чого радиш почати людям, які хочуть стати блогером і «нести свої думки в маси»?

Не бійтеся починати! Багато людей хочуть стати блогером, ділитися власними думками, але вони завжди чогось чекають. Хочеш – починай прямо зараз. Ознайомся з іншими блогами, визначся зі власною тематикою та зацікавлюй людей!

Ти з самого початку розглядала свій блог як роботу чи взагалі не знала, що це може приносити дохід?

На початку я навіть не знала що в Інстаграмі можна працювати та заробляти. Але вже через півроку почала розробляти концепцію власного акаунта у цій соцмережі й пішло-поїхало (сміється – авт.).

Як порадиш справлятися з хейтом у свій бік? І як навчитись розділяти для себе конструктивну критику та просту неприязнь із боку підписників?

Хейт в Інтернеті та в житті – кардинально різні речі. Коли у дірект і коментарі мені пишуть образливі слова – не звертаю уваги. А коли я зіткнулась із хейтом у школі – було дуже неприємно. Конструктивна критика для мене – це повідомлення, які допоможуть виправити власні помилки та недопрацювання. А коли пишуть просто неприємні слова – відхиляю запит у діректі та не бачу сенсу щось комусь доводити. На це не звертаю уваги, бо такі люди лише хочуть вивести мене на негатив, тому найкращий варіант у такій ситуації – проігнорувати.

Окрім хейту, що для тебе є найважчим у роботі блогера?

Найважче – не втратити мотивацію. Бувають моменти, коли ти заряджений енергією, хочеш писати, знімати сторіс. А в один момент можна втратити це бажання. У результаті ти стаєш неактивною у своєму профілі – з часом аудиторія теж втрачає інтерес. Важко завжди «триматись на плаву».

Скільки часу в середньому витрачаєш на блог?

Мій екранний час в Інстаграмі – 4 години. Але багато роботи виконую не лише у цій соцмережі. Наприклад, монтую відео в інших додатках. Я можу виділити цілий день для того, щоб придумати нові ідеї для контенту. На рахунок обробки фото, то для мене – це найлегша справа. Свої фотографії мінімально обробляю, тому це займає кілька хвилин.

На які теми зараз актуально писати? Що цікаво людям?

Однієї загальної теми виділити не можу. Але зараз дуже популярною є тема правильного харчування і спорту. Найбільш актуально це весною та влітку, адже всі хочуть привести себе в форму. Також трендовими залишатимуться теми «фешн» і «бьюті».

У кожного блогера є список улюблених програм для обробки фото та відео. Поділишся своїми фаворитами?

Мої улюбленці – це Snapseed та KUNI cam. У Snapseed можна обрізати фото, повернути та висвітлити його. А KUNI cam налічує дуже багато крутих фільтрів і функцій.

Фото до обробки
Фото після обробки

Чи грає роль техніка, за допомогою якої ти створюєш контент? Обовязковими є для починаючого блогера, наприклад, наявність штативу, світла чи платних підписок на програми?

Звісно буде краще, якщо ти маєш хороший телефон й іншу техніку. Але, наприклад, я починала з недорогого телефону (Xiаomi), як і більшість починаючих блогерів. Головне – це вміти користуватись своїм телефоном. Наприклад, фотографуйся при денному світлі, намагайся не сильно обробляти фото, щоб не псувати його якість. Але зараз якість техніки справді впливає на контент. Тепер не можу уявити свої фото та сторіс у гіршій якості. Також використовую платний додаток для обробки. Можна починати з мінімальним набором техніки, проте зі збільшенням твоєї аудиторії – контент повинен покращуватися.

Якщо не секрет, скільки вклала коштів у власний профіль? Завжди це був виправданий вклад? Яку найдорожчу рекламу купувала?

У блог я вклала більше 20 000 гривень. Не завжди цей вклад був виправданим, деяка реклама взагалі «не заходила». Проте в цьому виню лише себе, бо на той час мій профіль не був готовий до деяких реклам. Найдорожчий вклад – це участь у розіграші Юлі Вербинець (1,5млн підписників), ціна – 6000-7000 гривень.

Розкажи про свій заробіток у Інстаграмі. Скільки може заробляти блогер з такою аудиторією (80тис.)?

Мій заробіток завжди коливається. Думаю, що в Інстаграмі стабільність – дуже рідкісне явище. Одного місяця можна заробити 2 000 гривень, іншого – 10 000. Блогер, який хоче заробити – отримає більшу суму. А людина, якій в задоволення творити – не буде думати про заробіток. Заробітна плата залежить від цілей блогера.

Яка ціна реклами у твоєму профілі?

Одна рекламна сторіс коштує 350 гривень. Щодо постів, це залежить від часу публікації та замовника. Наприклад, магазин можу опублікувати безкоштовно.

Памятаєш свою першу співпрацю з рекламодавцем? Розкажи про неї.

Першу рекламу придбали, коли на профіль підписалися 3000 людей. Мені прислали аксесуари для телефону. Пам’ятаю, що дуже раділа тоді і знімала величезну кількість сторіс. Це було влітку 2018 року.

Пригадаєш приблизну кількість рекламодавців, з якими співпрацювала?

Я співпрацювала не менше ніж із 30-40 магазинами та 60 особистими сторінками.

Якому контенту надаєш перевагу? За ким сама слідкуєш та, можливо, навіть береш приклад?

Зараз у профілі переважають фото, але найближчим часом планую збільшити кількість відео, мені почало це подобатися. На рахунок стилю, то до вподоби лайфстайл, спорт і бьюті. Якогось одного блогера зараз виділити не можу, проте моїм особистим мотиватором 2 роки тому стала Таня Пренткович.

Чи спілкуєшся ти з підписниками, вважаєш це обовязковим для блогера?

Так, вважаю, що потрібно відповідати кожному. Стараюся відповідати на коментарі під моїми фото. До 60 000 підписників я відповідала на всі повідомлення у діректі, проте зараз це стало майже неможливим – сповіщень дуже багато. Потрібно тримати контакт з аудиторією – вони повинні відчувати твій фідбек, хоча це і важко.

Продовжи речення…

Ранок блогера починається з…

З того, що вмикаю телефон, перевіряю повідомлення на усіх сторінках: основній, робочій, конкурсній. Якщо все добре – встаю з ліжка (сміється – авт.).

Я почала вважати себе блогером, коли…

До мене вперше підійшли сфотографуватися та похвалили блог.

Я би ніколи не рекламувала…

Заробіток в Інтернеті, казино, фінансові піраміди, особисті профілі, які мені не подобаються і магазини з неякісними товарами.

Підписники для мене – це…

Люди, на яких я розраховую в плані моральної підтримки.

Мій блог можна описати трьома словами…

Лайф-стайл, спорт, фешн.

Що би ти хотіла побажати СВОЇм читачам?

Читачі, якщо хочете почати власну справу, наприклад, в Інтернеті – не бійтеся почати! Основне – це мати чітку мету та слідувати їй!