Затамувавши подих, усі чекають завершення карантину. Ще б пак, попереду сезон літніх відпусток! Хтось першим ділом вирушить до моря, на пляж, а комусь до душі культурний туризм. Традиційними туристичними маршрутами та всесвітньовідомими експонатами вже мало кого здивуєш. Однак, не всі музеї колекціонують твори високого мистецтва, а деколи – навіть навпаки.

Саме для тих, хто знаходиться у пошуку нових вражень та незабутніх емоцій, редакція видання «СВОЇ» підготувала  підбірку екстраординарних музеїв світу. Ви здивуєтеся тому, що може стати об’єктом інтересів в різних куточках планети!

 МУЗЕЙ БРЕХНІ, Німеччина 

Килим-літак, відрізане вухо Ван-Гога, радіо із затонулого «Титаніка», мітла відьми та купа інших дивовиж зібрані у Музеї брехні у німецькому місті Кюріц. Усі експонати – підробка. Навіть древній замок, у якому знаходиться музей – теж фейк.  Щобільше , будівля, котра на вигляд має близько двохста років створена близько десятиліття тому назад.

МУЗЕЙ РОЗБИТИХ СЕРДЕЦЬ, Хорватія

У цьому місці зашкалює концентрація неприємних спогадів. Залишки розбитого кохання, ось що стало експонатами даного музею. Заснований він подружньою парою, що зневірилась в стосунках. Тут є весільні дрібнички, сукні, іграшки, любовні листи. Для тих, хто втратив другу половинку музей став терапією. Метою цього музею є допомога розчарованим в коханні людям пригнітити неприємні відчуття. 

ПІДВОДНИЙ МУЗЕЙ «МУЗА», Мексика 

Щоб побачити це неймовірне видовище, знадобиться  серйозна підготовка. Чому? Місцезнаходження цього музею – дно Карибського моря . Побачене створює враження, ніби ви побували в штучній Атлантиді, адже тут немов ціла цивілізація, що загинула під водою. 

Загалом тут знаходиться 400 постаментів, кожен з яких виготовлений в натуральну величину. Незвичайний культурний об’єкт дивує не тільки своєю експозицією, але й морськими мешканцями, які її облюбували. Підводний музей «Муза» вважають одним з найбільших у світі. 

МУЗЕЙ МІКРОМІНІАТЮР, Україна

Український столичний музей мініатюр незвичний крихітними розмірами своїх експонатів.  Троянда у людській волосині, цілий караван верблюдів у вушку голки, найменша у світі книга – «Кобзар» Шевченка розміром шість десятих міліметра. 

МУЗЕЙ ПОГАНОГО МИСТЕЦТВА, США

Перший експонат цього музею дістали зі смітника, а його девіз – мистецтво занадто погане, щоб його ігнорувати. Сьогодні ж, музей горе-митців у Бостоні налічує близько 600 картин, на котрі щорічно приїжджають подивитись понад 8000 відвідувачів із усього світу.