Карантин – це великий виклик, як для учнів, так і для викладачів. Та чи привід для припинення навчання? На вулиці 2020 рік і людство має величезні ресурси для вирішення цієї проблеми.

Пані Ірина та її учні теж опинилися у полоні своїх комфортних домівок, проте, за її словами, навчання під час карантину надає чимало перспективних можливостей.

Ірина Локшук – майстер декоративно-ужиткового мистецтва з художнього ткацтва, художник, викладач. Працює старшим викладачем у Рівненському державному гуманітарному університеті на кафедрі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. А також, за сумісництвом, викладачем образотворчого мистецтва Оржівської музичної школи Клеванської селищної ради. Зі своїми студентами пані Ірина працює в онлайн-режимі. Всі малюнки, начерки, ескізи учні надсилають у вайбер, або месенджер, після чого викладачка аналізує роботи і дає свій фідбек.

«Впродовж всього карантину мої учні зробили немалу кількість робіт і встигли взяти участь у багатьох конкурсах та проєктах. Один із них – проєкт килимків, робота якого виконана на основі орнаменту «Дерево життя». Завдання було озвучено ще під час стаціонарного навчання, але зараз учні виконують його в онлайн-режимі»,- розповідає Ірина.

Рельєфна текстильна композиція. Студентка Олена Ющук

Тож, не зважаючи на всі перешкоди, дистанційна форма навчання також дає свої неабиякі плоди. Учні мистецької школи селища Оржів своїм наглядним прикладом демонструють результати.

Малюнок Яни Бочарової, 15 років
Малюнок Анастасії Кушнір, 6 років
Малюнок Катерини Малонос, 12 років

На думку викладачки, шкільна та університетьска програма – це не єдиний спосіб навчання у їх сфері. Кожен міг зауважити, що впродовж карантину різко збільшилась кількість онлайн-конкурсів, тому Ірина із своїми учнями активно бере в них участь. За останній час вони встигли відправити свої роботи на: онлайн-виставку творчих робіт «Досить чекати – давайте малювати», конкурс дитячого малюнка «Перемозі 75», всеукраїнський конкурс «Країна моїх прав», міжнародний конкурс «Симфонія кольорів», багатожанровий фестиваль – конкурс «Самоцвіти».

«Я дуже задоволена тим, що учні та батьки відгукнулися на мою пропозицію і не зважаючи на карантин, вже за півтора – два місяці ми маємо значні результати»,- додала Ірина.

Євгенія Кузьмич, 8 років
Анастасія Кушнір, 6 років