У Ковелі в парку імені Шевченка висадили 18 кленолистих платанів. Озелененням займалися працівники комунального підприємства «Добробут», пише Ковельська міська рада.

Ці дерева часто використовують для оздоблення вулиць міст з забрудненим атмосферним повітрям.

Як повідомила головний спеціаліст відділу з питань цивільного захисту та екологічної безпеки Оксана Козакевич, кошти на придбання дерев виділені з міського фонду охорони навколишнього природного середовища. На закупівлю 18 платанів використали майже 53 тисячі гривень.

Платани відносяться до представників орнаментальних листяних дерев, які завдяки своїй густій красивій кроні і незвичайному плямистому забарвленню гілок цінуються як декоративні. В умовах атмосферного забруднення їх часто використовують для оздоблення вулиць міст.

Платани (Platanus)  невеликий рід дерев, який походить з північної півкулі, єдиний сучасний рід родини платанових. Це великі листопадні дерева, які в дикому вигляді зазвичай ростуть у прирічкових та інших вологих районах, хоча відносно стійкі до посух. Живуть платани іноді понад дві тисячі років. Хоча платани вважають рідкісним, екзотичним видом, цю рослину можна зустріти в різноманітних куточках планети.