Проєкт громадської організації «Братство імені князів Острозьких» став одним з переможців конкурс міні-гранту від проєкту ReHERIT, який реалізується за підтримки Європейського Союзу та отримає понад 90 тисяч гривень на дослідження історії Острога ХХ століття. Ідея була створена Андрієм Брижуком та Анастасією Драчук під час серії тренінгів «Ефективне управління культурною спадщиною», які відбулися влітку 2019 року в рамках проєкту ReHERIT у Львові.

Одним з важливих напрямів діяльності організації «Братство імені князів Острозьких» є поширення знань про історію міста від античності до подій, що відбувалися донедавна. Проєкт «Фото аудіо інтервенція в міський простір «Вікна історій», який отримав грантову підтримку, покликаний розповісти важку, часом трагічну історію Острога ХХ століття через спогади людей, які жили в Острозі, навчалися чи служили у війську. Ознайомитись з ним зможуть всі бажаючі, адже під час проєкту історії знайдуть своє місце в громадському просторі Острога у вигляді інсталяцій в замурованих вікнах будинків. Також всі ці історії віднайдуть свій голос завдяки аудіогіду, тому автори проєкту сподіваються, що ці голоси будуть почуті.

Центр міста, сучасний проспект Незалежності. Фото повоєнних років. Фонди ДІКЗ м. Острога

 

«Від ХХ століття нас відділяють всього лиш 20 років, тому ще однією складовою проєкту є бажання розповісти про родини острожан, які своєю щоденною працею творять місто, яким ми пишаємось. Шукаємо родини, три покоління і більше яких проживають в Острозі. Ваша історія варта того аби бути почутою!», – зазначає керівниця організації Анастасія Драчук.

Анастасія Драчук

У рамках проєкту вже було опубліковано відео розмова про старі фотографії міста з науковим співробітником Музею книги та друкарства Анатолієм Хеленюком.

ReHERIT «Спільна відповідальність за спільну спадщину» — це проєкт переосмислення, актуалізації та розвитку потенціалу матеріальної та нематеріальної культурної спадщини в Україні. Команда проєкту хоче зробити так, щоб люди розуміли важливість культурної спадщини для економічного, туристичного, культурного та освітнього розвитку українських міст. Адже культурна спадщина – це джерело для розвитку громад міст, містечок і селищ України.

ReHERIT реалізується за фінансового сприяння Європейського Союзу з 2018 по 2020 рік.