Рівне – багате культурою та історією місто обласного значення, що розташоване на річці Устя. Вперше про нього згадують ще у далекому  1283 році, як про частину Галицько-Волинського князівства.  Це означає, що 30 серпня 2020 року Рівне відзначатиме своє 737-ліття. Однак, археологи, що й сьогодні проводять активну роботу на території області, вважають, що місто старше мінімум на 250 років.

Майже кожен житель Рівненщини знає, що Олександр Ірванець присвятив  їхній домівці однойменну книгу «Рівне\Ровно». Цікавим є те, що навіть письменник із Америки Джон Рід, що перебував у місті у 1915 році як воєнний журналіст, настільки ним захопився, що змалював у своєму нарисі «Оптимістичне паломництво».

Далеко не кожне місто може похизуватись такою увагою з боку письменників, однак повернемось до головного питання: що робити туристу в Рівному, якщо у нього про запас лише година? Як можливу відповідь, кореспондент видання «СВОЇ» підготував для вас варіацію культурно-туристичного маршруту містом.

Навіть якщо ви не встигли придбати квитки на одну із прем’єр, Рівненський академічний український музично-драматичний театр, а також прилегла до нього площа – один із найкращих варіантів щоб розпочати вашу екскурсію містом. Тим паче, він розташований практично у його центрі.

У межах 7 хвилин пішої ходьби  ви можете знайти припалацову територію замку князів Любомирських, більш відому як «Лебединка» або ж її офіційною назвою – «Парк Молоді». Це місце ідеально створене, щоб перевести подих у спекотну пору року і насолодитись природніми пейзажами посеред міста. Не дивно, що він є одним із найпопулярніших відпочинкових зон серед містян.

Цей парк також особливий тим, що на виході із нього ви можете натрапити на головне зібрання матеріалів і предметів матеріальної та духовної культури Рівненщини. Звісно, мова йде про Рівненський обласний краєзнавчий музей, котрий є абсолютним маст-хевом у маршруті будь-якого культурного туриста. Чому? 140 000 постійних експонатів розкажуть вам про історію та життя регіону краще, ніж будь-який екскурсовод.

Заключним елементом маршруту, що також знаходиться у межах пішої досяжності є парк імені Тараса Шевченка – найбільший у місті. У ньому висаджено приблизно 6000 дерев, а також знаходяться декілька фонтанів, кав’ярень та відпочинково-розважальна зона.

Всі фото з відкритих джерел