У Рівному провели третю операцію на відкритому працюючому серці. Пацієнтом був 63-річний рівнянин.

Місяць назад він звернувся із скаргами на пекучий загрудинний біль. Лікарі встановили діагноз «нестабільна стенокардія». Під час коронарографії серця було встановлено судинне ураження коронарних артерій. Тобто у пацієнта були уражені ліва та права коронарні артерії. Після консультацій з кардіохірургом хворого кваліфікували до проведення аортокоронарного шунтування. Третю операцію виконали рівненські лікарі спільно із колегами з Національного Інституту хірургії та трансплантології імені О. О. Шалімова.

Хід операції наживо з операційної КНП «Центральна міська лікарня» РМР транслював телеканал «Рівне 1». Це відбувалося під час Міжрегіональної науково – практичної конференції «Спільний погляд кардіолога та кардіохірурга на підходи до реваскуляризації міокарда». Конференція присвячена 70-річчю з Дня народження професора Мар’яна Зембала та 15- річчю інтервенційної кардіології в лікарні.

«Професор, ми вважаємо, започаткував інтервенційну кардіологію, кардіохірургію. З 1998 року ми співпрацюємо, – розповідає головний лікар РЦМЛ Євген Кучерук.- Кардіоцентр у місті Забже в Польщі, де працював професор, у якості гуманітарної допомоги дав нам ангіограф і так ми зробили перші операції».

Мар’ян Зембала працював Міністром охорони здоров’я Польщі. Він зробив понад 70 пересадок серця. Учасників конференції привітав міський голова Рівного Володимир Хомко.

Інформує пресслужба Управління охорони здоров‘я Рівненської ОДА