Створити дизайн для додатку відомого дому моди Fendi? Чи попрацювати у віртуальній реальності із найбільшим 3D банком CGTrader? Важко повірити, що усі ці речі для світового ринку створює команда дизайнерів у Рівному. Важко повірити, що вони відкриті і для соціальних проектів у своєму рідному місті.

Про діджитал-продукти майбутнього, дизайн-агенство з нуля, розваги у Рівному та навіть мандри до Полярного кола ми поспілкувалася із співзасновником Habitat Design Agency Віктором Самохваловим. Нехай його історія мотивує вас змінювати цей світ зараз!

Розкажи більше про ваше Habitat Design Agency, ваші орієнтири, цінності?

– Раніше ми називали себе Shortcute, зараз провели ренеймінг та стали Habitat Design Agency. Ми зрозуміли, що цінності та філософія, яку ми несемо краще передає нова назва. Habitat – означає природнє середовище, сприятливе для розвитку живих організмів і наша місія – це не просто отримувати прибуток, а змінювати, за допомогою дизайну, світ навколо.

Наприклад, зараз ми робимо ребрединг для станції сортування сміття «Країна зелених змін». Хочемо дизайн-ідеями привернути увагу до проблеми сортування сміття в Рівному, в Україні. Це співзвучно із нашими цінностями та орієнтирами.

Як ви починали своє дизайн-агентство? Як наважилися?

– Раніше я займався розкруткою сайтів, згодом мені стало нудно, бо хотілося розвитку та росту, багато чого у готовому веб-продукті дратувало, і я вирішив сам освоїти веб-дизайн. Зранку до вечора був зайнятий і роботою, і навчанням, згодом почав брати замовлення. Є ще в мене такий друг Віктор Stiklo, який теж був на фрілансі, ми об’єдналися і працювали у одному з приміщень кінотеатру «Gonzo».  Зимою приміщення не отоплювалося, ми постійно сиділи в куртках, але було кайфово і весело. Потім кількість проєктів почала розростатися (Гастроном №1, Кампот, Мелін, Bazikallo, Жицень) і чисельність людей в команді – теж.  Коли Вітя переїхав в Київ, до мене звернувся друг, якого я навчив дизайну і ми почали робити більше. Згодом переїхали на новий офіс – так почалася історія Shortcute та Habitat.

До того як ми створили агентство, я мав пропозиції переїхати за кордон і працювати у хорошій компанії, але дійшов до висновку, що виїхати туди зможу будь-коли. Згодом, коли ми створили команду, я взяв відповідальність за цих людей, проєкти і остаточно передумав переїжджати.

Чи приносить користь ваша діяльність рідному місту?

– По-перше, ми за навчання та розвиток. Наша команда робила дизайн-школу на базі нашого офісу, в академії ШАГ ми проводили безкоштовні лекції, також організували тематичну конференцію у Рівному. До того ж ми є співзасновниками IT-кластеру. І в планах є кілька соціальних проєктів. Наприклад, у задумі просвітницька ініціатива «Luckydog» – щоб більше розповідати людям та надихати брати вуличних собак додому і правильно з ними поводитися. Бо, якщо собака дворова – це не повинно означати, що їй менше пощастило, ніж породистій. Всі заслуговують на опіку. А взагалі ми за те, щоб будь-які зміни потрібно починати з себе. Цим і займаємося.

Як виглядає робочий день дизайнера в Habitat Design Agency?

– Ми працюємо за технологіями agile, scrum. Це методологія в менеджменті як працювати ітераціями, швидко, гнучко, продуктивно. День починається зі STANDUP, де ми кидаємо м’яч один одному і розповідаємо, що кожен зробив вчора, що буде робити сьогодні, з якими перешкодами зіштовхнувся. Наші проекти починаються з того, що ми надихаємося, переглядаємо мудборди, обговорюємо. Далі – кожен працює у тій сфері, де є найсильнішим, для когось – це графічний дизайн, хтось потужний  у дослідженнях, хтось – у продуктовому дизайні. Це все командна робота. І ми постійно чимось зайняті, бо всім дійсно цікаво робити те, що вони роблять.

Хто працює в Habitat Design Agency? Скільки вас? Які це люди?

– Зараз нас – 12. Це все кістяк – люди, які з нами з самого початку і нові, бо ми розростаємося. Це наша маленька сім’я, ці люди – моя мотивація щось робити далі – шукати нові замовлення, слідувати чомусь кращому, розвиватися. У кожного з них свої супер-здібності, скіли, які розвиваємо. Ці люди вибудовують важливі процеси в команді, а я регулюю цей потужний механізм, де кожен гвинтик на своєму місці. Одним словом, вони – великі молодці і я дуже вдячний своїй команді.

Хтось каже, що Рівне надто спокійне та навіть іноді пасивне місто. Як ти себе почуваєш тут?

– Мені тут комфортно розвиватися. Сумніваюся, що так було би в іншому місті з шаленим ритмом та трафіком. Я просто сноб (сміється, – ред.) і мені по кайфу прийти додому подивитися із дівчиною серіал, погуляти з собаками – мені так комфортно.

А як розважатися у Рівному?

– Netflix (сміється, – ред.). Я рідко кудись виходжу, заклади мене не вражають. Єдине місце, де смачно можна поїсти – то «Мила, це я», а все інше направлене на іншу цільову аудиторію – заклади харчування, кальяни і т.д.– це не про мене. Я люблю проводити вільний час вдома – із дівчиною та собаками.

Яким ти бачиш ваше агентство через 5 років?

– Headquarter буде в Рівному. Сподіваюся, що до нас будуть приходити класні клієнти, а наш основний офіс залишатиметься в маленькому місті Рівному. І я точно знаю, що ми будемо глобальні. Перший офіс відкриється незабаром в Амстердамі, і з часом ми хочемо вийти на той рівень, коли про нас знатимуть у всьому світі, як компанію професіоналів  з маленького міста України. Є ціль стати глобальними.

А маленьке місто не перепона для таких цілей?

– Ні, наш досвід говорить про інше.  У нас, до прикладу, є клієнт Fendi, і наш дизайн презентують першим особам з Louis Vuitton. Є клієнт – найбільший 3-D банк CGTrader, на даний момент (під час запису інтерв’ю – ред.), їхній сео-директор в Нью Йорку робить пітч тої презентації, яку ми для них створювали.

І таких прикладів багато. Світ зараз настільки діджитал, що ти можеш працювати де завгодно, головне – які цінності ти несеш і чи готовий працювати з цим клієнтом.

Які проекти вам цікаві та кейсами пишаєтеся найбільше?

– Зараз такий тренд, коли всі спрощують собі життя та говорять через voiceover. І ми зараз розробили один проєкт, коли людина просто говорить: «Мені потрібен один квиток із Сінгапура на Балі» і твій помічник розпочинає пошук за запитом.

Нам цікавий штучний інтелект – це проєкт, який ми розробляли для Fendi. Суть була в тому, що ти на телефон фотографуєш те, що тобі подобається, а artificial intelligence (штучний інтелект) підкидає тобі відповідні товари з LouisVuitton. Ми розробили дизайн для цього додатку, а партнери в Києві – перший прототип, який був презентований на конференції в Парижі та вже отримав хороший фідбек. І зараз на черзі – третя ітерація цього проекту. Відео проєкту тут. Також нам цікаво працювати з augmented reality (доповнена реальність). Приклад тут. Це коли ти можеш з телефону дивитися на функціонал речей у 3-D форматі. Ці проекти нам дуже цікаві, ми не лише продумуємо дизайн, а й показуємо цілий кейс, як можна це імплементувати у життя.

Продовж речення…

Мій ранок починається … о 6:30, потім ми з дівчиною вигулюємо собак та йдемо працювати на офіс.

Моє найулюбленіше місце в офісі… – це там, де моя команда.

Коли горять дедлайни – я… стресую. Але ми навчилися робити свою роботу вчасно. Мої інколи не вірять, але я їх переконую, що можливо все, і вони, при потребі, роблять просто нереальні речі за короткі терміни.

Я мрію побувати… на Північному полярному колі, ще з дитинства. Мій дід колись був полярником і, певно, бажання піти в експедицію передалося мені.

Твої побажання всім

– Просто любіть свою справу, оточення, яке вас надихає, не звертайте увагу на хейтерів, бо це найпростіше – критикувати, та не здавайтеся. Головне вірити в те, що ви щось змінюєте і, якщо ви любите свою справу, ви зможете рухати цей світ. Чим більше таких ідейних людей, тим кращим цей світ буде.