Залишилося всього 13 днів, аби петиція «Порятунок озера Світязь!» набрала необхідну кількість голосів.

Як інформує Шацьк Район, про це написала на сторінці Рівненського екологічного центру палацу дітей та молоді у facebook Варвара Рискова.

«Ми дуже хочемо допомогти у цій справі. Наші вихованці провели невелике опитування серед молоді та дорослих відвідувачів Палацу дітей та молоді. І отримали п’ятдесят пять відповідей на запитання. І ось що дізналися: усі, з ким спілкувалися діти, люблять відпочивати і вважають відпочинок дуже важливим для відновлення сил, здоров’я, отримання нових знань та позитивних емоцій.

Більшість опитаних любить відпочивати «на природі» – це ліс, водойми, гори, море, хоча дехто проводить відпочинок у мандрівках цікавими містами, а дехто просто лежить дома на дивані/ Майже усі респонденти знають про Шацькі озера, і те, що система цих озер входить до складу природно-заповідного фонду нашої країни як Шацький національний природний парк. Більше половини опитаних хоча б один раз були на озері Світязь або на інших озерах парку.

Майже усі знають, що існує загроза втрати водності та зникнення цих унікальних природних водойм, відчувають занепокоєння і готові зробити певні кроки для їх збереження.

Звичайно, значення Шацьких озер не обмежується тим, що вони є місцем відпочинку, їх роль у всьому природно-територіальному комплексі надзвичайно складна й важлива. І зараз вони потребують наших активних дій. Разом дій!», – закликали у дописі.

Нагадаємо, що на сайті президента України Володимира Зеленського зареєстрували петицію про порятунок Світязя. ЇЇ можна підписати за посиланням.