Сьогодні, 5 грудня, напередодні Дня Збройних Сил України, відбулася церемонія присвоєння назви новозбудованому для Військово-Морських сил ЗС України малому броньованому артилерійському катеру. Враховуючи клопотання територіальних громад, катер проекту 58155 отримав назву – «Костопіль». Захід проходив під керівництвом командувача Військово-Морських сил ЗС України адмірала Ігоря Воронченка та участі представників Командування ВМС ЗС України, морського командування.

«Напередодні Дня Збройних Сил України ми присвоюємо найменування черговому новому малому броньованому артилерійському катеру, який після завершення випробувань увійдедо складу ВМС. Це назва українського міста, де народився і виріс наш побратим – Олексій Кондратюк, морський піхотинець, який загинув в бою 17 березня 2017 року в районі села Водяне Донецької області. «Костопіль» – так іменуватиметься сьомий броньований артилерійський катер, який продовжить справу «Вірного завжди героя», морського піхотинця – боронитеме Батьківщину з морського напрямку», – зазначив командувач Військово-Морських Сил ЗС України адмірал Ігор Воронченко.

Також, очільник національного флоту висловив свою вдячність волонтерам та громадським активістам за щиру підтримку і допомогу у розбудові ВМС ЗС України. У знак подяки він нагородив їх грамотами і почесними відзнаками. Нагороди отримали й кращі військовослужбовці ВМС ЗС України, які проявили високий професіоналізм під час виконання завдань за призначенням.

До урочистої події приєднався 5-річний син загиблого військовослужбовця Олексія Кондратюка – Дмитрик та його мама.

Вже найближчим часом на малий броньований артилерійський катер «Костопіль» чекає ряд державних випробувань, за результатами яких, його буде включено до складу Військово-Морських Сил ЗС України. Там український катер розпочне свій бойовий шлях у справі захисту незалежності та територіальної цілісності Держави.

За матеріалами Прес-центру Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України