21-річний рівнянин Микола Боровець виконав незвичайний трюк – сальто з 20-кілограмовою штангою в руках. «Вірусне» відео з цим акробатично-силовим елементом, яке він виклав на своїй офіційній сторінці у соцмережі Instagram, розповсюдилося інтернетом і набрало мільйони переглядів. Попри славу, хлопець продовжує працювати над собою. Все більше його ролики із трюками дивують людей. До прикладу, він може ходити на руках сходами або ж по бігових доріжках у спортзалі.

Микола – студент місцевого університету, навчається на викладача фізкультури і за сумісництвом працює фітнес-тренером. У спортзалі декілька разів на тиждень «тягає» залізо. Окрім штанг та гантелей він себе випробовує і в гімнастиці.

Про свої спортивні досягнення рівнянин розповів кореспонденту видання «СВОЇ».

Миколо, розкажи, як тобі вдалося виконати цей надскладний трюк?

– Спочатку робив просто сальто. Потім вирішив зробити з гантелями 3 кг і 5 кг. Після цього зробив з короткою EZ-штангою, вона важила вже 12 кг. Щоб зняти таке відео, як я хотів, знадобився майже рік наполегливої праці. У світі лише декілька людей можуть це повторити. Насправді, варто бути дуже обережним, виконуючи таке сальто, адже можна травмуватися. Тут потрібна тривала підготовка, заняття з гімнастики.

Чи вже наздогнала тебе «хвиля слави»?

– Коли я завантажив відео на свою сторінку у Instagram, люди почали робити репости. У мене з’явилося більше підписників, люди пишуть у соціальних мережах та на електронну пошту.  Є такі, що навіть хочуть купити авторське право на це відео. Ось і журналісти почали дзвонити. Це, напевно, слава?

Чи знаєш ти, що поза очі тебе називають рівненським Жан Клод Ван Даммом?
(Сміється – ред.) Чув про таке. Напевно, це тому, що у мене є ще одна улюблена вправа, для когось це, можливо, трюк: я виконую такий же повітряний шпагат, як і голлівудська зірка кіно Жан Клод Ван Дамм.

Як думаєш, чи можливо пересічній людині виконувати такі трюки?

– Насправді, нашому тілу під силу все. Просто потрібно багато тренуватися, займатися своїм тілом, розвивати його. Спершу робити простіші вправи, а потім – поступово ускладнювати завдання. Але без відповідної підготовки не раджу повторювати ці трюки.

– Коли взагалі розпочав займатися спортом і чому?

– Серйозно спортом почав займатися у років 13. Перший мій спорт – це був воркаут. Я виконував різні акробатичні елементи на перекладинах. Це підтягування, віджимання і так далі. Прийшов у спорт, тому що мені подобалося робити різні незвичайні речі. Ще в четвертому класі я почав вчитися ходити на руках. І, як бачите, це тепер в мене досить непогано виходить (сміється, – авт.).

Чи бувають у тебе травми від тренувань?

– Мені вдається уникати серйозних травм. Намагаюся робити саме ті трюки, у виконанні яких я впевнений на всі сто, а то й двісті відсотків.

Продовжи речення: <strong>

Спорт для тебе…

– це те, від чого я отримую колосальне задоволення, досягаючи своїх цілей і результатів в ньому.

Ранок фітнес-тренера починається з…

– з прогулянки з собакою та чашки кави.

Для спортсмена важливо…

– дотримуватися режиму дня протягом тривалого часу і регулярно тренуватися. І тоді він обов’язково отримає хороший результат через певний час.

Важливо! Повторювати трюки без підготовки небезпечно для вашого здоров’я!

Фото та відео героя матеріалу