У заплаві обмілілої річки Стир на півночі області рибалки, що вудили карасів, натрапили на дерев’яну корму стародавнього човна-довбанки.

Про це повідомляє ЕспресоTV.

«Йому(човну-ред.) мінімум 500 років. А це ж ще 12 метрів, то це ще цього дуба морити мусили: випалювали, потім трішки довбали, потім знову випалювали. Це для того, що він мав міцність», -розповідає директор Маневицького краєзнавчого музею Петро Хомич.

На підйом знахідки знадобився багатотонний кран, дужі руки та міцні канати, адже човен заважив 4 тонни. За тверженням істориків, такі використовували у своїх походах козаки. Так звана чайка виготовлялася зі стовбура дуба і вміщала в собі до 10 гребців.

«Те, що знаходилось стерно, вказує на те, що човен повинен був розвивати певну швидкість», – розповідає історик Юрій Мазурик.

Спеціалісти кажуть, що якщо довбанку за день-другий не законсервувати спецрозчином, то вона розсохнеться. Також історикам-ентузіастам порадили шматочки деревини віддати у столицю на вуглецевий аналіз, а саму знахідку знову занурити у воду до приїзду фахівців. На загальний огляд її виставлять не раніше як за пів року.