У Рівненському обласному краєзнавчому музеї презентовали книгу члена Національних спілок журналістів, художників, краєзнавців України Валерія Войтовича «Українське Полісся. Зарічненський край: історія та культура».

Світлина від Валерія Войтовича.
Фото Валерія Войтовича з його сторінки у Facebook

Уродженець цього краю (хутір Радочі поблизу села Вичівка), Валерій Войтович фактично зробив першу спробу комплексно дослідити Зарічненський район, використовуючи для цього багатий живомовний матеріал. Про це повідомляє Голос України.

“Для написання книжки використані першоджерела, матеріали й дослідження вчених, краєзнавців та легенди, перекази, оповіді, польові автентичні знахідки, що зафіксовані у фольклорно-етнографічних експедиціях, спогади та авторські записи про 57 сіл, хуторів, урочищ історичного Полісся. Це результати багатьох експедиційних мандрівок і пошуків у рукописних архівах, працях самобутніх авторів, бібліотеках, музейних сховищах”, – розповідає директор музею Олександр Булига.

Світлина від Валерія Войтовича.
Фото Валерія Войтовича з його сторінки у Facebook

Книга добре ілюстрована: у ній вміщено 3550 історичних фотокарток, більшість із яких раніше не друкувалися, та 1235 світлин, виконаних автором під час подорожей. Таким чином зібрано унікальний етнокультурний матеріал про Зарічненський район.

До слова, Валерій Войтович – автор ряду посібників, краєзнавчих книг про Рівненщину.