У 2020 році у Рівному встановлять 150 компостерів для переробки опалого листя у біогумус за допомогою каліфорнійського черв’яка.

Про це повідомляє EcoTown.

Ініціатором проекту, який був поданий на громадський бюджет і переміг, виступила співзасновниця громадської ініціативи з озеленення «Сад історій в Рівному» Оксана Майборода.

Оксана Майборода написала проект, щоб дати можливість містянам утилізувати міські органічні відходи ефективно, не спалюючи їх.

«На виході матимемо добриво, яке можна використовувати для озеленення міста», —  зауважує активістка.

Спосіб переробки листя на біогумус за допомогою каліфорнійського черв’яка запропонував автор однойменного патенту, доктор економічних наук, керівник ГО «Зелені ініціативи Рівного» Петро Скрипчук.

«Безкоштовно возили листя з університету і від приватних осіб. З розвитком системи компостування, опале листя можна буде продавати: 0,12 копійки – за один березовий лист, 0,18 – за один кленовий, оскільки технологія передбачає, щоб листя було чистим, без інородних предметів», — каже Петро Скрипчук. – Для отримання якісного компосту опале листя необхідно подрібнити на фракції, завдяки такому подрібненню можна швидше переробляти опале листя навіть на відкритих майданчиках”.

Згідно з дослідженнями в акредитованих лабораторіях, концентрація важких металів у біогумусі, отриманому з міського опалого листя, не перевищує гранично допустимих норм.

«Опале листя, яке при спалюванні виділяє важкі метали, черв’яки перетворюють у безпечне добриво», — зауважує Петро Скрипчук.