Поблизу рівненського МПК «Текстильник» давно не було так людно. Всюди лунав дитячий сміх, і це далеко не тому, що батьки привели малечу на чергове заняття у творчих гуртках. Цього вечора рівняни зібралися подивитись музично-театралізовану виставу  «Різдвяна Кантата».

У рамках всеукраїнського благодійного туру на підтримку сімейних цінностей “Щасливі разом” цьогоріч вперше реалізовують тур музичної вистави «Різдвяна Кантата». Організація «Всеукраїнське молодіжне спілкування»  проводить дане дійство у більш як десяти містах України, за співпраці з іншими міжнародними волонтерськими організаціями (до прикладу, Global Youth Community). Волонтери з усього світу об’єднуються, аби поділитись досвідом власних країн та вирішити важливі суспільні проблеми. 

«Майбутнє України знаходиться в руках підростаючого покоління, формування якого залежить від оточуючого середовища та, перш за все, від атмосфери у сім’ї. Так як Різдво є сімейним святом, а різдвяна атмосфера зазвичай закликає родину до єднання, це й стало тематикою заходу. Для переосмислення власної ролі та визначення ключових проблем, численна кількість рівненських сімей прийшли разом із дітьми. Було надзвичайно важливо бачити сльози у очах глядачів після вистави, адже це означає, що до когось ми все ж змогли достукатись», – розповідає керівник волонтерів у Рівному Юлія Скороход.

Близько 650 глядачів, стала команда із 50 волонтерів, костюми акторів,  власноруч зроблені декорації та вражаюче шоу – все це ще більше доповнює картину, коли задумуєшся над суттю постановки.

Саме дійство складалося з двох актів: першою частиною була музична вистава «Народився Спаситель в Ізраїлі», де глядачі мали змогу переглянути класичну, проте надзвичайно цікаву біблійну Історію про народження  Ісуса Христа. Друга частина – мюзикл за мотивами казки Г.Х. Андерсена «Дівчинка з сірниками». Саме цей акт був сповнений глибокого сенсу даного туру: маленьку Анну надзвичайно любили батьки, а вона з такою ж силою любила бешкетувати. Не розуміючи цінності того, що вона має сім’ю, в один момент вона потрапила у набагато гірші умови, де до неї  все ж прийшло усвідомлення власних помилок. 

У перерві між актами міжнародний експерт з гуманітарних питань, голова організації виховання сім’ї державного управління Республіки Корея розповів про те, як мати теплі та щасливі взаємовідносини у родині. 

Обидві вистави були англомовні, проте це зовсім не «відштовхнуло» глядачів.

«Дуже сподобалось, – ділиться враженнями Анастасія Семикопенко.-Класно, що вистави були англійською мовою. Актори просто супер, передали атмосферу Різдва, а їх гра вразила усіх, і я, насправді, дуже переймалася за кожного героя. Усе було шикарно, дякую».

Окрім вистав, відвідувачам було представлено дві різдвяні фотозони, де вони, не чекаючи січня місяця, могли поринути у Різдвяну казку та зробити святкові фотознімки з родиною на пам’ять про сьогоднішній вечір.

Кожен бажаючий також міг долучитися до організації й проведення даної події.

«Чи було важко? Хіба що трішечки фізично, тут виконується неабияка робота, проте це все компенсується гарними враженнями, а при взаємодії з іншими волонтерами втоми ти зовсім не відчуваєш» кажуть рівненські волонтери.

Наразі планується проведення другого міжнародного волонтерського фестивалю «Global youth Fest» у Рівному. 

Автор: Тетяна Міщинська