У Луцьку відкрили сучасну студію розвитку для особливих діток

Сьогодні, у приміщенні управління соціальних служб для дітей та молоді, відбулось відкриття нового соціального закладу – інтеграційної студії розвитку для дітей та молоді з інвалідністю, що діятиме в рамках продовження соціального проекту “Соціальні послуги в громаді”.

Як повідомляє “Під прицілом”, основна мета закладу – створення платформи навчально-розвиваючих та інтеграційних занять для дітей та молоді з особливими потребами.

Як зазначив радник міського голови, це приміщення стане ще одним осередком, де батьки зможуть збиратися, проводити заходи, різноманітні види терапії.

У новому приміщенні послуги будуть доступні не лише для членів громадських організацій, а й для сімей, які виховують дітей з особливими потребами і не належать до жодної організації.

  • Тут проводитимуть індивідуальні заняття із залученням вузькопрофільних спеціалістів;
  • для дітей розроблена та підготовлена інтеграційна тренінгова програма з особистісного розвитку;
  • мультитерапія;
  • театротерапія;
  • розроблено творчо-інклюзивні заняття;
  • освоєно нові навички, які використовуватимуть як трудову зайнятість, планується організація творчих виставок та ярмарків;
  • створення кворкінг простору та проведення консультативної роботи з батьками, а також груп взаємопідтримки.

 

Окрім того, планується створення центру денного перебування, як прототипу дозвіллєвого центру для дітей з сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Також організують заняття з іноземної мови, вивчення ІТ-технологій, комп’ютерної грамотності, фінансових уроків та тематичних майстер-класів.

Громадські організації, які не мають власного приміщення, можуть тут проводити збори членів організації, планувати проведення заходів і реалізовувати власні соціальні проекти.

В інтеграційних студіях розвитку для дітей та молоді з інвалідністю працюватиме два штатних працівники управління: соціальний педагог та психолог. Окрім того, укладатимуть угоди про співпрацю зі спеціалістами різних профілів (ерготерапевт, практичний психолог, викладач іноземної мови, спеціаліст інформаційних технологій).