У рамках святкування 25-річчя відродження Національного університету «Острозька академія» 30 жовтня в ОА презентували нове видання ювілейного фотоальбому та енциклопедичного видання «Острозька академія: історія та сучасність культурно-освітнього осередку».
Як розповідає “ОГО”, книга складається з двох частин.
Перша — присвячена Острозькій академії та Острогу кінця XIV – початку XVII стст. Автори розповідають про Острозьку академію цього періоду, найвидатніших її діячів, книгодрукування, полемічну літературу, систему навчання тощо. Також автори окреслили історичний і культурний контексти, в яких постала та існувала академія того часу. А тому тут вміщенні статті про розвиток Острога, мистецтво того періоду, архітектуру, книгодрукування, церковне і політичне життя. Окремі статті присвячені найвидатнішим вченим, краєзнавцям, які досліджували історію Острога та Острозької академії.

Друга частина переповідає новітню історію Острозької академії. Тут представлено історію та основні напрямки діяльності факультетів, кафедр, наукових центрів та лабораторій, найвидатніші досягнення відродженої Острозької академії.

«Це третє видання енциклопедії, присвяченої Острозькій академії. Але це не просто перевидання попередніх частин, багато що тут змінено. Історична наука не стоїть на місці, а тому з’явилися нові дослідження, які стосуються Острозької академії та Острога кінця XVI – початку XVII століття. Тому автори статей, які були в попередніх виданнях, ретельно відредагували свої статті, актуалізували відомості, оновили літературу та джерела, написали нові гасла. Також ми хочемо наблизити книгу до іноземних читачів, а тому переклали передмову багатьма мовами (арабською, китайською, англійською, польською, іспанською, французькою та ін.). Абсолютно новою є друга частина, яка присвячена відродженій Острозькій академії», – зауважив проректор з науково-педагогічної роботи, доктор філософських наук, професор Дмитро Шевчук.

Світлина від Alex Kharvat.