Епічний та довготривалий процес відродження парку біля ПДМ триває вже з 2016 року. Саме тоді активісти перейнялися долею парку, якому загрожували ризики знищення та забудови і подали на Громадський бюджет два проекти по відновленню парку. В них був запланований благоустрій зеленої зони та облаштування майданчиків для спорту та відпочинку. Більше 1000 рівнян віддали за ці проекти свої голоси і проекти перемогли. Про це інформує майстерня МОСТ.
В 2017 році активісти провели цілий перелік заходів, щоб привернути увагу рівнян до проблем парку та випрацювати загальну концепцію – яким має стати відновлений парк.
Була створена ініціативна група, проведено опитування користувачів парку, організовано воркшоп «Парк біля ПДМ: курс на відновлення», під час якого над концепціями розвитку працювали дві команди архітекторів, урбаністів та активних рівнян. На міському пікніку відбулась презентація узагальненої концепції. Також в результаті цих заходів був підтриманий ще один громадський проект, яким передбачено освітлення та благоустрій.
Головний принцип реконструкції території, який закладений в цих всіх трьох проектах – створення в першу чергу безпечного і зручного середовища. Це демонтаж аварійних сходів та підпірної стіни, побудова пандусів для забезпечення безбар’єрного доступу, реконструкція сходів і мощення доріжок, водовідведення, а також організація освітлення – адже на всій площі парку світла зараз немає. Матеріали випрацюваної концепції парку можна побачити за посиланням: http://bit.ly/2NtlQfJ
В 2018 році розробка концепції продовжувалася: пройшли публічні консультації та обговорення в робочій групі (детальний звіт можна побачити тут http://bit.ly/33XY9Sn), а Майстерня МОСТ виконала проектні роботи по всіх трьох проектах Громадського бюджету. Всі проектні рішення розроблені на основі і з врахуванням основної концепції парку.
Два проекти були подані на держекспертизу та в листопаді отримали позитивні висновки. Але тоді розпочати роботи з їх реалізації не вдалося – завершився бюджетний рік і фінансування припинили. А кошти з третього проекту було знято ще у жовтні..
Тому, в 2019 робота з втілення проектів в життя продовжується:
● в червні повторно виділили кошти бюджету на три проекти
● Управління капітального будівництва як замовник даних проектів виконали пошук підрядника – на виконання робіт залучено ПП “Сантехбуд К”
● Майстерня МОСТ як проектант відкоригувала проекти та пройшла з ними повторну держекспертизу. Довелося знову зменшити об’єм робіт, тому що від попереднього року виросли ціни на матеріали та оплату праці будівельників – а сума виділених коштів на проекти незмінна.
Межі благоустрою території парку відповідно до наповнення трьох проектів Громадського бюджету
Перший проект – це будівництво мережі зовнішнього освітлення та благоустрою території.

Благоустрій та освітлення на алеї.
Другий проект: будівництво тротуарів та благоустрій території.

Схема території та хідників, де буде благоустрій в межах проекту 2.
Третій проект – будівництво майданчиків для відпочинку з благоустроєм території.

Елементи майданчику для відпочинку.
І ось нарешті, станом на початок жовтня підрядник розпочав роботи по перших двох проектах, вони втілюються паралельно.
Перший етап це демонтаж:
– існуючого асфальтового покриття доріжок та сходових площадок?
– монолітної підпірної стінки;
– гранітних плит сходів;
– бетонного бордюру.
Демонтаж проводиться так, щоб не пошкодити кореневу систему існуючих зелених насаджень.
Наступним етапом буде благоустрій і озеленення: мощення хідників бруківкою “Римський камінь”, влаштування газону з багаторічних тіневитривалих трав та встановлення бетонних урн. Існуючі сходи частково будуть демонтовані, реконструйовані та продубльовані пандусом.
Роботи ведуться просто зараз і всі, кому небайдужа доля парку можуть прийти переконатися в цьому і порадіти разом з нами. Ми неймовірно щасливі, що така довготривала праця і прикладені зусилля багатьох людей нарешті дадуть реальні, видимі результати і парк ПДМ відродиться