Лідер гурту “Тартак”, лучанин Олександр Положинський зачитав один з найвідоміших творів Лесі Українки “Contra spem spero” на підтримку зйомок байопіку про поетесу. Співак долучився до флешмобу, який запустили українські зірки в зв’язку з припиненням державного фінансування зйомок фільму.

Як розповідає Конкурент, в Україні знімають фільм про Лесю Українку. Про це стало відомо ще в грудні 2018 року.

10 жовтня 2019 року Рада з державної підтримки кінематографії скоротила список переможців 11 конкурсу Держкіно.

В результаті новий список став коротшим на 55 проєктів, а фільм про Лесю Українку не отримав державного фінансування

У зв’язку з цим відомі українці почали записувати відео з улюбленими віршами поетеси у їхньому виконанні на підтримку фільму і публікувати їх з хештегами #лесяукраїнка #кінобуде #contraspemspero. До флешмобу вже долучились такі зірки як Андрій Хливнюк та Христина Соловій.

До слова, перший тизер майбутнього байопіка під робочою назвою “Леся Українка. Узлісся” опублікували 25 лютого до дня народження Лесі Українки.

У сюжеті тизеру відображено один з найдраматичніших проміжків у долі поетеси – це час, який вона провела з Сергієм Мержинським наприкінці його життя. Багато дослідників кажуть, що саме ці події стали переломним моментом у її житті, який дав Лесі як митцю новий поштовх, після якого її поезія стала більш зрілою, глибокою, драматичною та принесла їй світове визнання.

“Contra spem spero” виконує співак Олександр Положинський 💙💛

Один з найвідоміших творів Лесі Українки – “Contra spem spero” на підтримку зйомок байопіку про поетесу виконує співак Олександр Положинський 💙💛 Читайте разом з Олександром та діліться улюбленими віршами у коментарях!#лесяукраїнка #кінобуде #contraspemspero***Гетьте, думи, ви, хмари осінні!То ж тепера весна золота!Чи то так у жалю, в голосінніПроминуть молодії літа?Ні, я хочу крізь сльози сміятись,Серед лиха співати пісні,Без надії таки сподіватись,Жити хочу! Геть думи сумні!Я на вбогім сумнім перелозіБуду сіять барвисті квітки,Буду сіять квітки на морозі,Буду лить на них сльози гіркі.І від сліз тих гарячих розтанеТа кора льодовая, міцна,Може, квіти зійдуть – і настанеЩе й для мене весела весна.Я на гору круту крем’януюБуду камінь важкий підійматьІ, несучи вагу ту страшную,Буду пісню веселу співать.В довгу, темную нічку невиднуНе стулю ні на хвильку очей,Все шукатиму зірку провідну,Ясну владарку темних ночей.Так! я буду крізь сльози сміятись,Серед лиха співати пісні,Без надії таки сподіватись,Буду жити! Геть думи сумні!

Gepostet von Леся Українка. Узлісся am Freitag, 18. Oktober 2019