Команда Національного університету «Острозька академія» здобула 1 місце у фіналі Всеукраїнського дебатного турніру, організованого німецькою урядовою організацією Democraсy Reporting International. Про це повідомляє “Острозька академія“.

Дводенні змагання відбулися 11-12 жовтня у Києві. Університет представили незмінний тренер та організатор команди, завідувач кафедри країнознавства НаУОА Сергій Рудько, юристка Острозької академії Тетяна Лотиш, аспірантка 1 року навчання Христина Семерин і маґістранти факультету міжнародних відносин Тарас Стрихоцький та Навчально-наукового інституту права ім. І. Малиновського Інна Дасова.

Темою дебатів була місцева демократія на рівні об’єднаної територіальної громади. Команда презентувала статут і стратегію розвитку громади уявного міста Булав. У заході взяли участь  команди із міста Києва, Харкова, Одеси, Кам’янського, Запоріжжя і Бродів. Родзинкою острожан стали кращі сучасні практики е-демократії у ЄС та США і ґрунтовний аналіз традиційних форм парцитипаторної демократії. Конкурсне журі представляли провідні українські фахівці-практики у сфері демократії, розвитку ОТГ і громадського бюджету.

«Острозька академія бере участь у дебатах від самого початку, з 2014 року. Заходи, які організовує DRI, є чудовим майданчиком для політичної освіти української молоді, тож це не тільки змагання, а й унікальна можливість послухати провідних лекторів у сфері демократії, права, міжнародних відносин, міжнародної економіки»,ділиться тренер Сергій Рудько.

За перемогу команда Острозької академії нагороджена тижневою освітньою поїздкою до столиці Німеччини Берліна, яка відбудеться навесні 2020 року.

Наголосимо, що DRI – міжнародна непартійна організація з офісом у Берліні, яка співпрацює з місцевими стейкхолдерами, задля сприяння прозорому процесу правових реформ відповідно до громадського запиту на зміни. Команда щиро вдячна організаторам турніру за високий рівень проведення заходу і безцінний досвід у сфері імплементації локальних демократичних трансформацій.