Повітряні кульки, ласощі, студенти у костюмах бджілок – так звикли святкувати студенти Національного університету “Острозька академія” День своєї альма-матер. Проте, саме цьогоріч всі вітальні слова звучать по-особливому, адже пройшло вже 25 років з того часу як Острозька академія відродилась.

На студентському ярмарку можна було знайти будь-що, починаючи від термочашок і закінчуючи шаурмою, проте грошей тут не брали. Розрахуватись за покупку можливо було лише бджоликами – валютою Острозької академії. Чому вона так називається здогадатися не важко, бо у ректора на прізвище Пасічник не може бути по-іншому.

“Нам 25 років! Ми вже стали дорослі і за ці роки ми зайняли провідні місця у міжнародних рейтингах, стали найавторитетнішим вузом України. Чому? Бо ми йшли вперед і не оглядалися назад. І жодна політична чи соціальна сила не зупинить хід Острозької академії! Я вітаю вас, мої любі бждоли, бджолині, бджоленята! Нехай завжди роїться наш академічний вулик і в ньому навіть трутні будуть робочими. Щастя, здоров’я, везіння і Божого благословіння бажає вам ваш Пасічник!”, – привітав з знаменною датою всіх присутніх ректор Національного університету “Острозька академія” Ігор Пасічник.

Атмосфера, яка панувала навколо змушувала навіть випадкового гостя відчути себе частиною родини ОА.

На ярмарку у кожного факультету був свій столик і свої амбіції. Хтось хотів продати чим побільше, інший- поторгуватися. При цьому у кожного покупця був прямо такий немаленький вибір: одних тільки тістечок можна було скуштувати більше 10 видів! Солодке життя в прямому значенні цієї фрази.

На ярмарку, до речі, можна було не тільки накуштуватися смаколиків, а й одягнутися, подбати про екологію і запастися канцелярією.

“Святкування дня народження академії пройшло як завжди атмосферно і затишно. Мені дуже сподобалося бути частинкою цього свята. Було дуже багато солодощів і різних символічних сувенірів“, – ділиться враженнями студентка гуманітарного факультету Олександра Черешнева.

Взагалі, День Острозької академії це той особливий час, коли можна побачити студентів всіх факультетів в одному місці.

Частина студентів мала іншу мету від тих, хто прийшов на концерт або ярмарок. Саме сьогодні спудеї мали можливість отримати бали не за знання, а за бджолики на так званому “Аукціоні балів”. Бали давали на конкретний предмет.

“Оскільки я економіст, то відповідно маю бажання уберегти себе від марнування часу на перездачі або ж заробити на цьому гроші”, – розповідає студент економічного факультету Влад Дроздюк.

Доброю традицією для Острозької академії стало обрання “Найкращої бжілки”. Для цього потрібно було зробити фото з нею і викласти його в Instagram з хештегом факультету, наприклад, #бджілка2019_гума. Вже другий рік поспіль виграли економічні бджоленята. Вони отримали сертифікати на чохли з символікою Острозької академії.

“Острозькій академії в її день народження бажаю відданих студентів, крутих викладачів і класного студентського життя”, – бажає студент факультету міжнародних відносин Артем Петюх.

Сьогодні в Острозькій академії було тепло. І ми зараз не тільки про сонечко…