Костел Петра і Павла в Здолбунові побудували в 1908 році. Однак через кілька років його дещо перебудували, а висока дзвіниця з’явилася тільки через 30 років. Вона символізувала велич Польщі.

Крім того, звели таку вежу ще для того, щоб костел був вище, ніж тодішня дерев’яна православна Успенська церква.

Легенда Петропавлівського костелу

Мабуть, однією з найвідоміших легенд про костел Петра і Павла є розповідь, під самою вежею був вхід до підземних ходів. Один з них начебто вів до церкви Успіння, а інший – в приміщення сучасної міської ради.

Радянський період в історії храму

У 1960 році Петропавлівський костел був закритий. У приміщенні відкрили меблевий магазин, який функціонував аж до розпаду Радянського Союзу.

Також певний період часу на вершині дзвіниці костелу замість хреста «красувалася» червона зірка, і про настання нової години повідомляли електронні куранти. Але в такому вигляді так званий «Здолбунівський Кремль» проіснував недовго, адже шум курантів заважав людям, які жили неподалік.

Офіційно костел повернули парафіянам в 1992 році. У радянські часи католики нелегально збиралися на молебні в приватних будинках.

Як доїхати?

Здолбунів – це великий залізничний і транспортний вузол. Соди можна доїхати електричкою або потягом з Києва, Львова, Ужгорода, Харкова, Одеси, Ковеля, Сарн. Відстань до Рівного складає всього 15 кілометрів.

Костел Петра і Павла знаходиться недалеко від залізничного вокзалу на вулиці Пушкіна,18.