Сальто зі штангою виконує 21-річний Микола Боровець з Рівного. Відео з цим трюком має майже 10 мільйонів переглядів в одній зі спільнот у фейсбуці. Це не єдиний акробатично-силовий елемент, який підкорився рівнянину. Кореспонденти Суспільного вирушили до спортзалу, аби поспілкуватися з Миколою Боровцем і на власні очі побачити, як він це робить. Попередимо, що повторювати ці трюки небезпечно.

Цей ролик, який Микола Боровець виклав в Інстаграм, отримав тисячі репостів і десятки мільйонів переглядів у соцмережах. Він розповідає, що до виконання сальто зі штангою готувався майже рік. Спочатку зробив його з гантелями, потім з гирею. Каже, трюк складний і в світі мало людей, які можуть його повторити.

На фото рівнянин Микола Боровець

– Якщо взяти Ютуб, то там є п’ять відео, я був третім, і після мене ще двоє повторило. Умовно можна сказати, що це виконувало п’ять людей, це з того що я знаю. Навіть звичайне сальто може бути небезпечним. А у сальто зі штангою небезпека зростає у 10 разів. Після того, як я закинув це сальто зі штангою, кількість моїх підписників зросла. Дуже багато людей пише в інстаграмі, на електронну пошту. Багато хто хоче купити авторське право на це відео, – розповідає рівнянин Микола Боровець.

Для Суспільного Микола виконав сальто з гантелями.

Микола Боровець навчається на вчителя фізкультури. Спортом займається більше десяти років. Своє перше сальто зробив у тринадцять. Розповідає, що у тренуваннях поєднує силові вправи, акробатику та вправи на баланс.

– Завжди займався сам, суміщав різні види спорту: акробатику, тренування в тренажерному залі, кросфіт, виконував циркові трюки, намагаюсь більше розвиватись в різних спортивних сферах. Переважно тренуюся три рази на тиждень. В основному качаюся, акробатиці менше приділяю часу – 15-20 хвилин. Коли хочу щось нове зробити, можу виділити півгодинки щоб попробувати щось нове, – додає Микола Боровець.

Для Суспільного Микола показав, ще кілька складних елементів, для виконання яких потрібні сила та вміння тримати баланс. Перше це ходіння на руках по біговій доріжці.

– Звичайна ходьба по підлозі, чи відійти трошки в сторону, – каже Микола Боровець.

Повторювати ці трюки непідготовленим людям Микола не радить. Навіть на вигляд такий простий елемент, як зістрибування на руках з підвищення, дуже небезпечне.

За час заняття спортом Миколі вдається уникати серйозних травм. Він пояснює це тим, що береться лише за ті елементи у виконанні, яких впевнений на сто відсотків. Надалі планує розвивати можливості свого тіла і працювати над ускладненням трюків.

– Ідей дуже багато, планів дуже багато, і думаю ще не одне відео стане таким же вірусним як це, – додає Микола Боровець.

За інформацією телеканалу UA:Rivne