15 жовтня 2019 року з нагоди свята Покрови Пресвятої Богородиці до Волинського обласного госпіталю інвалідів завітали голова благодійного фонду «Рідна Волинь» і ВОГО «ВОЛК» Дмитро Глазунов та Заслужений діяч мистецтв України Віталій Іваницький, які привезли у подарунок копію ікони Холмської Чудотворної Богородиці.

Вони реалізовують програму «Мистецька арт-терапія» для бійців АТО/ООС, які проходять реабілітацію в цьому закладі. Про це повідомляє Таблоїд Волині.

Після завершення богослужіння у госпітальній капличці отець Степан освятив ікону. В актовому залі відбулося святкове вручення цінного подарунку, на яке завітали бійці, пацієнти та медперсонал.

«Вітаємо усіх вас із цим величним святом. Тематичний подарунок – це точна поліграфічна копія ікони Холмської Чудотворної Богородиці з дотриманням розмірів оригіналу. Це особливо шанована ікона у слов’янському світі. Її оригінал знаходиться у Музеї Волинської ікони.

Ікона має свою давню історію. У 1240 році полчища монголо-татар взяли в облогу місто Холм. Містяни, благаючи Божу Матір про порятунок, винесли ікону на мури укріплення. Татарам здалося, що мури піднялися до неба, і вони відступили. Тож і сьогодні хочеться благати Богородицю, щоб відступили усі наші вороги зовнішні та внутрішні, і вона нас усіх накрила своїм покровом!», – розповідає голова «Рідної Волині» Дмитро Глазунов

Головна лікарка госпіталю Тетяна Масікова подякувала гостям за такий чудовий подарунок і програму «Мистецька терапія», яку Дмитро Глазунов і Віталій Іваницький реалізовують із 2014 року, відколи перші пацієнти – бійці АТО – почали поступати в обласний госпіталь на реабілітацію і лікування.

Брошура про історію цієї ікони, яку також подарували гості, буде зберігатися в бібліотеці госпіталю, де кожен пацієнт зможе з нею ознайомитися.

До слова, нещодавно також в рамках «Мистецької терапії» була організована екскурсія бійців ООС в Музей Волинської ікони, де вони мали змогу особисто прихилитися до цього чудотворного образу.