У неділю, 13 жовтня о 13:00, в читальній залі  Центральної міської бібліотеки ім. Володимира Короленка (вул. Київська, 44) відбудеться презентація літературно-художнього альманаху «Повстанська ватра» Випуск 1.

Ідея створення видання такого формату належить нині покійному художнику, лицару ордена Героїв Небесної Сотні Тарасу Більчуку.

Мета його – це осмислення патріотизму XX – XXI століття у діалозі з художниками, скульпторами, письменниками, які спостерігали, передчували і переживали зміни в житті України. Книга складається із двох частин – візуальної і текстової. Візуальна частини містить в собі роботи українських художників у різних жанрах. До текстової частини видання увійшли поетичні і прозові твори та статті, які стосуються найважливіших аспектів життя нашої держави.

У збірнику подано зразки декількох патріотичних листівок, які слугують джерелом вивчення історії певного періоду. Їх тематика різноманітна: поряд із різдвяними мотивами, де зображаються ангели, дідух, вертеп, родина за святковим столом, бачимо українські краєвиди, спогади про боротьбу УПА, про княжу та козацьку добу. Поштівки передають багато побутових деталей. Збірник є особливим у плані дизайнерського підходу: книга має вкладку з поштівками, які можна використати як подарунок, відірвавши по спеціальній лінії згину. Ці листівки Тарас Більчук створив спільно з Іриною Мельник у 2017 році, де було поєднано картину і поезію. Друковану продукцію подібного формату вони назвали букмеседжами (ілюстроване повідомлення з книги).

На сторінках альманаху використано багато сюжетів картин Тараса Більчука, які були представлені на виставках в Україні та за кордоном і перебувають у приватних колекціях США, Швеції, Англії, Франції та інших країнах.

Окремий розділ у альманасі займає поетична спадщина нашого краю та відгуки ЗМІ про сучасні діяння наших земляків.

Важливість альманаху, про минулі роки і сьогодення, обумовлене зростаючим впливом публікацій та вивченням попереднього історичного досвіду, з метою запобігання аналогічних помилок у майбутньому.

фото з відкритих джерел