У Луцьку на площі перед РЦ «Промінь» відбувся другий благодійний фестиваль «Мокрі носики». На ньому, у неділю, 29 вересня, кожен міг прийти, вибрати собі собаку чи котика та забрати їх додому.

Як повідомляє Бізнес Район, волонтери обрали 20 собак із міського комунального підприємства «Ласка», а 10 котів привезла луцька ГО «Спільний дім». Всі тварини – соціалізовані, вакциновані, стерилізовані і оригінальні. Вони відрізняються від породистих, яких зазвичай купують. Як зазначив ведучий фестивалю Андрій Тимчук, такої тварини точно не буде ні в кого.

Мета фестивалю залишилась незмінною – формувати толерантне ставлення до тварин, не боятися брати в сім’ю безпородних, виховувати відповідальне ставлення до них. Саме тому на фестивалі була лекційна частина і освітня література про тварин.

 

 

Серед цікавих локацій фестивалю:

  • фотозони;
  • фотовиставка-аукціон, виручені кошти з якого спрямують на допомогу безпритульним тваринам;
  • майстер-класи, де можна було з користю провести час із дітьми;
  • зона розваг від «Смугастого носорога»;
  • зона «Мішок добра» – місце збору подарунків для собак і котів;
  • зообібліотека з книгами про тварин;
  • благодійний ярмарок Handmade for dogs з розмаїттям товарів для чотирилапих улюбленців. Там можна було придбати вироби з глини, дерева, живопис, повідки, пряники і багато цікавих та корисних для тварин речей.

 

 

На фестивалі «Мокрі носики» було і місце знайомства з чотирилапими, де волонтери розповідали про тварин, яких супроводжують. Вони залюбки ділилися історіями про своїх вихованців. Інформація та співбесіди – інша зона, де з потенційними господарями розмовляли та оформляли документи на переїзд тварин. Нові власники тварин отримували гостинці для чотирилапих від спонсорів фестивалю.

 

Відвідувачі благодійного заходу могли послухати корисну інформацію про тварин від спеціалістів – зоопсихологів та ветеринарів. Зокрема, відбулася лекція про книги про тварин для дітей і дорослих від Оксани Кардаш-Лис (заввідділом Волинської обласної бібліотеки для дітей). Після неї відбулося шоу грумера від Яни Карпінської «Догляд за шерстю та кігтиками», а потім – лекція Олександри Береговенко – зоопсихологині зі Львова. Ветеринарка клініки «Кіт Леопольд» Яна Коханюк розповіла присутнім про поведінку тварин. Власник всесвітньовідомого розплідника бернських зенненхундів Олександр Червінський розповів, що таке порода.

 

 

 

До слова, під час фестивалю знайшли нові родини вісім песиків і сім котиків. Всіх, хто відвідав фестиваль і фотографувався, але не зміг з якихось причин взяти додому чотирилапого, організатори закликають публікувати фото у соцмережах з хештегом #мокріносики і надавати розголосу добрій справі.