Востаннє волонтери БУРу відвідували Острог взимку 2019-го. Тоді вони тільки починали знайомити студентів із діяльністю волонтерського табору. Регіональна менеджерка проекту пояснила, що ідеї для покращення дозвілля – це завжди ініціатива самих містян, а не волонтерів. Планували обрати 15 міст для проведення табору.

Проект БУР («Будуємо Україну разом) заснувала у  2014 році благодійна організація «Львівська освітня фундація». Табір мав на меті відновити будинки, знищені війною на сході України. Діяльність було розпочато з Краматорська. Однак згодом проект розширив свою діяльність. Зараз учасники БУРу мають на меті гуртувати українську молодь.Вони подорожують, відновлюють домівки для малозабезпечених сімей, організовують дозвілля.

БУР отримує фінансування на реалізації своїх проектів через співпрацю із Українською ініціативою зміцнення громадської довіри (UСBI). Також співпрацює з Міністерством молоді та спорту України.

Острог потрапив до цього переліку. Учасниками БУРу можуть бути всі, хто заповнив анкету волонтера, а це – щонайменше 25 учасників з усієї України і 10 місцевих мешканців.

Тоді ж вирішили, що під час табору проведуть ремонт у приміщенні підліткового клубу «Надія» (вулиця Татарська, 5).

«Цей клуб діє понад 10 років як позашкільний заклад для розвитку дітей, підлітків та молоді міста. Клуб відвідує більш ніж 100 дітей, а також хлопці та дівчата з інвалідністю. Також у приміщенні є тренажерна зала, яка була у жахливому стані. Клуб у майбутньому працюватиме як молодіжний центр для молоді, де можна попрацювати у кімнаті для «Коворкінгу», відпочити у кімнаті для настільних ігор. Також ми плануємо зробити вечірні перегляди фільмів», – ділиться планами виконувачка обов’язків начальника відділу з питань молоді та спорту виконкому Острозької міськради Ольга Стецюк.

Оскільки організація намагається допомагати малозабезпеченим сім’ям, у межах табору обрали одну із таких сімей в Острозі. Обов’язковими умовами відбору було постійне проживання в Острозі та відсутність проблем із алкоголем. Для них планують облаштувати ванну кімнату.

«Сім’я Приймак знаходиться під соціальним супроводом у місцевому центрі сім’ї, дітей та молоді. Сім’я є малозабезпеченою, адже в родині виховується троє малолітніх дітей без чоловіка( чоловік Інни Володимирівни помер) , також разом з ними проживає в одній хаті бабуся та сестра, яка має інвалідність після страшної аварії. Будинок Приймаків є маленьким – це навіть пів-будинку: дві кімнатки і кухня, ванної кімнати вони не мають. На щастя, на них звернули увагу, і в січні 2019 року для них купили ванну, умивальник та все необхідне устаткування для майбутньої кімнати гігієни. Але обладнання є, а приміщення немає. Тому відділ з питань молоді та спорту при зустрічі у лютому з представниками БУРу Вірою та Володимиром, завели їх до сім’ї Приймак, показали їхні умови, познайомили з дітьми», – розповідає історію сім’ї Ольга Стецюк.

Ще під час зимового візиту до академії регіональна менеджера БУРу Віра Піонерська зауважила, що було б добре поновити мурали на паркані біля Острозької психіатричної лікарні. Тому, аби сприяти благоустрою міста, волонтери оголосили конкурс на найкращий ескіз серед острожан.

«Ескіз буде розроблятися спільно учасниками табору та місцевими мешканцями. Відповідно матеріали будуть обиратися пізніше», – пояснила керівниця туристично-інформаційного центру Острога Анастасія Драчук.

Для таких організацій як БУР активність молоді є рушійною силою. Вони транслюють у суспільство приклад того, як гуртом можна робити корисну справу. Таку справу робиш не задля матеріальної вигоди, адже справжня нагорода – це вдячність в очах людей, життя яких стало трішечки кращим завдяки твоїм зусиллям.

 

 
Спеціально для “СВОЇ” ДАРІЯ Борисович