Щодня у світі випивають близько двох мільярдів чашок кави. У чому ж секрет її приготування? З цим запитанням ми звернулись до барист кав’ярень, які сьогодні, 29 вересня, зібрались у Рівному біля ТРЦ “Злата Плаза” на Plaza Coffee Day.

У ресторії “Soloway”, які приїхали з Тернополя, вважають, що найважливіше – це розумітися в тому, що робиш.

“Ми вкладаємося від пальців ніг до кінчиків волосся. Дуже багато вчимося, їздимо на різноманітні тренінги”, – розповідає представниця тернопільської ресторії “Soloway” Ірина Ютовець.

Бариста Володимир з кав’ярні-кондитерської “Пані Буба” розповідає, що їхня кава з Ефіопії: суміш двох арабік з провінцій Джима і Сідама. Там гармонійно поєднується смаки. В одній (арабіці-ред.) яскраво виражена кислинка, а інша цей смак згладжує.

“Щоб сказати, що наша арабіка чимось краща то ні. Секрет в тому, що коли ти кожну каву робиш як для себе, тоді вона буде найсмачнішою”.

Власник кавового кейтерінгу “Coffee Event” Андрій Євтушенко переконаний, що ідеальна кава для кожного своя.

“Взагалі, якщо говорити про каву то це баланс смаку: кислоти, солодкості і міцності. Якщо ти займаєшся справою, яка тобі по-справжньому подобається, то і напої виходять смачними. Кава ідеальна для ранку, для зустрічі або ж просто посидіти і про щось подумати”.

Обсмажчик львівської палярні “Чехович” Андрій Склянчук, який проводив майстер-клас, не вважає каву найідеальнішою з напоїв, але переконує, що вона унікальна.

” Її не можна порівняти ні з чаєм, ні з алкоголем. Кава це окрема каста, вона особлива. Зерно з кожної країни світу має свій смак і свою технологію”.

Велика частка старання – це те, без чого, на думку баристи кав’ярні “Kavasutra” Андрія Черняка, не зможе вийти ідеальна кава. Він розповідає наскільки це важка робота.

“Це лише здається, що каву легко готувати. А насправді потрібно налаштувати помол, налаштувати темпаратуру води і тд. При цьому ти кожен раз куштуєш те еспрессо, тобто ти обпиваєшся нею, адже це чашок 5-6. І потім ти стоїш, а руки вже аж трусяться, але, повірте, це того варте”.