Рівненщина – багата на «перлини», які так і манять туристів з усього світу. Серед них безумовно «Тунель кохання» в Клевані, вузьколійка «Кукушка» у Володимирецькому районі, замок князів Любомирських у Дубно, Острозький замок, Надслучанську Швейцарію, костел святого Антонія у самому Рівному та Тараканівський форт біля Тараканова. Кореспонденти видання «Свої» вирішили детальніше розповісти читачам про наші унікальні туристичні знахідки, які обов’язково потрібно відкрити для себе восени.

І. Тунель Кохання – популярний туристичний об’єкт, розташований біля селища Клевань, що у Рівненському районі Рівненської області.

Картинки по запросу тунель коханняНе має аналогів у Європі та світі (до 2017 року, коли був відкритий подібний тунель в Китаї. Тунель Кохання розташований на відрізку (близько 4 км) залізничної колії, яка веде від селища Клевань до селища Оржів.

Це — зелений тунель у лісовому масиві, утворений через рух потягу до/від деревообробного заводу в Оржеві. На своєму шляху через ліс потяг збиває гілки дерев, кущів. Внаслідок цього утворився щільний коридор точної арочної форми. Тож це — не є дивом природи, а наслідком техногенного впливу потяга. Завдяки вдалому маркетингу, тунель є місцем паломництва туристів та закоханих. Є ряд повір’їв щодо тунелю та його властивостей. Дехто з молодят саджає тут квіти, які символізують їхні почуття.

ІІ. Вузьколійка «Кукушка» у Володимирецькому районі

Картинки по запросу Вузькоколійка «Кукушка» у Володимирецькому районі

На Поліссі вузькоколійку Антонівка-Зарічне називають лагідно «кукушка» і «трансполіська магістраль». Вузькоколійка Антонівка-Зарічне, або «кукушка», має колію шириною 750 мм (звичайна залізнична – 1520 мм); протяжність дороги між Антонівкою і Зарічним – 106 км. Споруджена ще в 70-ті роки позаминулого століття для транспортування експортного лісу та іншої продукції. Вважається найдовшою залізничною гілкою Європи.

Усі пасажири «кукушки» знають один одного. Заходячи у вагони, вітаються. Тут хтось їде на роботу, хтось — у райцентр за довідкою, а хтось у ліс за грибами. А ще у сусідні села на навчання їде майже сотня учнів, а це аж два вагони. Навесні та влітку вузькоколійкою мандрують туристи. Українців серед них небагато. А от поляки, німці, австрійці, англійці та навіть канадці у поліській глушині побували не раз. Здається, про існування цієї вузькоколійної залізниці знають лише іноземці. Їм не потрібні ні спеціально облаштовані вагони для подорожі, ні додатковий комфорт, розповідають провідники.

Перетинає поїздок унікальний міст через річку Стир у селі Млинок. Це єдиний великий дерев’яний залізничний міст в Україні. Його довжина 153 метри. А сполучає він два райони — Володимирецький і Зарічненський. І коли навесні розливається Стир, потрапити на протилежний берег можна хіба що через залізничний міст.

ІІІ. Замок князів Любомирських є одним із найстаріших в Україні і розташований у стародавньому містечку Дубно, що на Рівненщині.

Картинки по запросу Замок князів Любомирських

Державний історико-культурний заповідник м. Дубна є окрасою нашого краю. Головна пам’ятка – замок князів Острозьких XV ст. – це одне із семи чудес України та один з найстаріших замків, який до цього часу несе у собі риси середновіччя парадного стилю. Цікавим є і той факт, що Дубенський замок ніколи не був взятий приступом. Тут зберігалися незліченні багатства привезених трофеїв: коштовний посуд, книги, картини, ікони, зброя і захисне озброєння, хутра, шкури…

До замку можна потрапити, пройшовши через підйомний міст та похмурий коридор надбрамної конструкції. Зліва виблискує білизною замок Любомирських на двадцять одне вікно фасаду. Навпроти нього стоїть такий самий, але менший, замок Острозьких. Ось тут можна поблукати і підземеллям.

Древні мури Дубенського замку пам’ятають набіги кримських татар у XV столітті, напади козацьких загонів Максима Кривоноса та російського війська у XVІІ. Вони залишались неушкодженими під час Північної війни 1700-1721 років, повстання Тадеуша Костюшка наприкінці XVІІІ століття та французько-російської війни 1812 року. Тут перебували гетьман Іван Мазепа, шведський король Карл ХІІ, цар Петро І, полководці Суворов і Кутузов.

IV. Острозький замок — розташовано на вершині 20-метрового пагорба над долиною річки Вілії, у районному центрі Острог, Рівненської області. Замок було побудовано на місці дерев’яного укріплення зруйнованого монголо-татарами 1241 року. Спочатку це була башта-донжон, яка тепер носить назву «Вежа Мурована». Замок був резиденцією князів Острозьких. Зараз на території Острозького замку розташовано Острозький краєзнавчий музей.

Похожее изображение

Замок був оточений глибоким ровом, наповненим водою. Башти служили оборонною системою для замку: Мурована вежа, Кругла Вежа, Богоявленська церква-фортеця та Надбрамна башта (з 1905 року— дзвіниця).

V. Надслучанська Швейцарія – це одне зі 100 чудес природи України. За легендою, колись місцевий князь одружився на красуні зі Швейцарії. Тому коли батьки швейцарки навідалися в гості до князя, то на березі мальовничої річки Случ вони здивовано крикнули «Ох, яка чудова ця Швейцарія!!!».

Надслучанська Швейцарія

І дійсно, гранітні кам’янисті схили з лучно-степовою рослинністю, ліси, чиста природа, унікальна фауна та флора, чудесні води р. Случ – чим це не «Швейцарія», але «Надслучанська». Знаходиться ця місцевість в долині річки Случ, в Березнівському районі Рівненської області. Ландшафтний парк площею в 1721 га був створений в 2000 р. До нього увійшли 6 заказників, 1 заповідне урочище та 7 пам’яток природи. Тут домінують поліські соснові та дубово-соснові ліси. Проте є дубові, дубово-грабові, березо-грабові, а також занесені до Зеленої книги України – трясучковидно-осокові та грабово-дубові ліси. Загалом ліси складають 73% парку, тоді як сфагнові та гіпно-сфагнові болота – 3 %.

VІ. Костел св. Антонія у Рівному

Цей храм двічі будували жінки і двічі руйнували чоловіки. За легендою, один з руйнівників навіть вчинив самогубство. Спочатку на місці нинішнього костелу святого Антонія знаходилася дерев’яна католицька церква Успіння Пресвятої Діви Марії.

Картинки по запросу костел святого антонія рівне

У 1548 році її побудували за кошти княгині Острозької Беати з роду Косцелецьких (тієї самої, котра за іншою легендою врятувала Дубенський замок). Нині це одна з найзначніших архітектурних пам’яток Рівного. Нині у приміщенні колишнього костелу функціонує Рівненська обласна філармонія.

VII. Тараканівський форт (інші назви— Дубенський форт, Нова Дубенська фортеця) — оборонна споруда, архітектурна пам’ятка 19 століття. Розташована неподалік від села ТараканівДубенського районуРівненської області, в мальовничій місцевості над річкою Іквою.

Картинки по запросу тараканівський форт

Неподалік проходить автомобільна траса Київ — Чоп.

Після третього поділу Польщі наприкінці 18 століття по лінії Збараж — Броди —Берестечко —Сокаль пройшов кордон між Російською та Габсбурзькою (з 1804 року Австрійською) імперіями.

Для оборони своїх західних рубежів царський уряд приймає рішення про будівництво системи оборонних укріплень.

Головним ідеологом будівництва низки укріплених районів став герой оборони Севастополя, військовий інженер-фортифікатор генерал-ад’ютант Едуард Тотлебен. У 1873 році на зведення форту виділили 6 мільйонів рублів. У 70—80-х роках XIX століття форт досить інтенсивно будували. Окрім каменю та цегли, при модернізаціях конструкцій, які тривали до 1908 року, використовували у будівництві новітній на той час матеріал — бетон. Зрештою, у 1890 році в рамках великих військових маневрів на Волині форт оглянули члени царської родини Олександра III, що свідчило про готовність об’єкта.

Інформація та фото з відкритих джерел