Свою подорож по Волині краще почати з Луцька, де обов’язково потрібно відвідати середньовічний замок. А потім відправитися подорожувати історичною Волинню. Це край понад 300 найчистіших озер, екологічних стежок і унікальних історичних об’єктів.

Луцьк

… столиця області. Чесно кажучи, «Луцька область» зовсім би не звучало, чи не так?

Це одне з найдревніших міст України, де збереглося немало архітектурно-культурних пам’яток. Окрасою міста є величний замок Любарта, який ви також можете бачити на 200-гривневій купюрі. Зовсім недалеко  стоїть лютеранська церква, що чітко вирізняється своєю західно-європейською архітектурою.

Найекстравагантнішою спорудою міста є будинок місцевого скульптора Миколи Голованя, що знаходиться на березі ріки неподалік лютеранської церкви. Детальніше про нього за лінком, а тут лише фото. Такий собі місцевий Гауді (не впевнений чи пан Микола любить, коли його так називають)…

Вся тамтешня територія відноситься до старої частини міста і складається переважно з низької приватної забудови. Цікавим вкрапленням є місцева синагога, що залишилася стояти тут з 17 століття, а також Ринкова площа, з оригінального вигляду якої вже мало що залишилося.

Сучасне місто знаходиться трішки північніше тоді, як південні і західні терени старої частини заповнені розливами ріки Стир. В центрі Луцька все за типовим радянським манером. Прямі широкі вулиці і будівлі 50-80х рр. Окремо варто згадати про симпатичну пішохідну вулицю Лесі Українки, що з’єднує старе і нове місто. В принципі це добра точка для відвідин на пару днів.

Олика: резиденція Радзивілів

У 40 км від Луцька і Рівного, недалеко від траси знаходиться селище Олика, куди варто зазирнути хоча б на пару годин. Тут збереглася резиденція Радзивілів, найбагатшого роду Великого князівства Литовського.

Як кажуть знавці: потрібно працювати не тільки над відновленням французького Нотр-Дама, але і над реставрацією української спадщини Радзивіллів. Олицький замок, заснований в XIV столітті, – це перший прямокутний замок бастіонного типу в Україні, який після численних реконструкцій став більше схожий на палац. Ця резиденція займає чималу територію в 2,7 га. Сьогодні в його стінах перебуває обласна психіатрична лікарня, але бажаючі можуть прогулятися по території замку, щоб відчути його велич.

Поруч знаходиться Колегіальний костел Святої Трійці (заснований в 1635-1640 роках, спроектований італійськими архітекторами), де покоїться прах членів родини Радзивіллів, і найстаріший на Волині костел святих Петра і Павла (побудований 1460 року). Цікаво, що в Олиці збереглося польське кладовище, на якому є і козацькі поховання. Примітно, що від цього селища до траси Рівне-Луцьк веде дорога, вимощена в 1930-х роках шестигранними кам’яними плитами – трилінка, популярними в міжвоєнній Польщі. Образ цієї унікальної дороги нагадує Тунель кохання в Клевані.

Озерний дайвінг і омолодження

Картинки по запросу світязь

У 160 км від Луцька знаходиться найвідоміше озеро Волині – Світязь, глибина якого досягає 61 м (що можна прирівняти до висоти 18-поверхового будинку). Це найглибше і найбільше озеро карстового походження в Україні, що входить до групи Шацьких озер. Біля берега тут дрібно, а на глибині можна вдосталь насолодитися дайвінгом. Інформація для жінок: вода Світязя має цілющі властивості: в її складі – срібло, йод і гліцерин.

Цікаво, що в кінці XIX – початку XX століття озерну воду возили до Варшави та Відня, щоб використовувати її для омолодження. Така ж вода, як і в Світязі – в сусідньому озері Пісочне. Інфраструктура Світязя розвивається: недавно тут побудували нову 60-метрову набережну, велодоріжки і парковки, планують ставити електрозаправки. А також запустили нову систему каналізації навколо всіх озер – завдяки європейському гранту в 6 млн. Євро. Якщо ви ще не чули про новий бренд «Волинь унікальна» – вивчіть туристичний сайт. Він допоможе вибрати маршрут і добре провести час на Волині.

За інформацією сайту Mandria.ua та блогу Ореста Зуба

Фото з відкритих джерел

Головне фото – телеканал 24