В «Культурно-археологічний центр «Пересопниця» завітала відома рівненська майстриня, член Національної спілки письменників України, майстер народної творчості Олена Мєдвєдєва. Жінка вишила повні тексти «Євангелія від Івана», «Євангелія від Марка», «Євангелія від Луки», «Євангелія від Матвія».

«Один із найсвітліших днів у моєму житті! Чотири вишиті Євангелії вперше побували у Пересопниці. Усвідомлення того, що на святій землі, де творилося рідне Пересопницьке Євангеліє, ти маєш можливість представити ще найрідніші, вишиті тобою (літера в літеру і крапка в крапку) усі чотири Українські Євангелії, розчулює до сліз! Подумки дякувала Богові за щасливо-добровільні роки роботи, сотні й сотні годин, проведених у вишиванні, роздумах, спілкуванні з живим Словом. Нині мені трохи болять руки, але не душа. Та й очі бачать не так добре, як раніше, проте серце стало реально зрячим. Можливо, я навіть трішечки втомлена, але радості значно більше, аніж тієї втоми, від якої взавтра й сліду не залишиться. Вічним залишиться Слово про Любов!», – розповідає про візит до Пересопниці майстриня Олена Медвєдєва.

До слова, висота вишиваних книг становить 60 см, ширина – 42 см.

Усі тексти вишиті стебнівкою, орнаменти хрестиком, заголовки гладдю. Загальна вага чотирьох фоліантів – 28 кг 700 грамів. Обкладинки виготовлені зі шкіри чорного кольору, сторінки з лляного полотна. Автор світлин – Віктор Мазаний