Без яскравої реклами, особливих вказівників чи закличних промоутерів.

У звичайному столичному будинку проживає 20 котів, поруч із якими можна не лише порелаксувати, а й попрацювати за ноутбуком, а ще підтримати гарний проект, а, можливо, навіть врятувати чиюсь пухнасту душу, прихистивши згодом у власній домівці.  Кажуть, що життів у котів є, як мінімум, дев’ять. Чому  б не прикрасити хоч одне із них, подарувавши тварині, яка чимало натерпілася, дім.

Тож, Воздвиженська, 14, Київ, центр кототерапії «Кото-ярмарок». Тут живе 20 пухнастиків, яких підібрали на вулиці, вилікували й тепер їм шукають домівку.

Такий доброчинний проект відкрив відвідувачам свої двері цьогоріч навесні.

У котоковоркінгу  двічі на тиждень (у вівторок та четвер із 15 до 18 години. Година перебування тут вартує – 100 грн – редакційне) можна попрацювати за ноутбуком в оточенні котиків та кошенят. Коворкінг складається із двох кімнат та невеличкого коридору. Дорослі тварини розташовані окремо від малечі. Є різні локації на різній висоті, аби тваринам було комфортно і вони не дратували одне одного. Адже характери у муркотунів є різні. Комусь надмірне товариство заважає, а хтось навпаки полюбляє всіляке спілкування, охоче лащиться до відвідувачів, закликає до ігор інших мешканців кото-ярмарку.

Заснували такий котоковоркінг представники благодійного фонду «Кото-ярмарок», який працює із 2017 року. На рахунку волонтерів немало врятованих котячих життів. Зараз під опікою перебуває близько 70-ти пухнастиків. Деякі живуть у центрі кототерапії, деякі на перетримках, а деякі навіть у лікарнях через незадовільних стан здоров’я. Коти немало натерпілися на вулиці, у кожного є своя сумна історія. Когось попередні господарі вирішили вигнати із дому, когось майже замурували в стіні, а когось знайшли ледь живого на дорозі.

Волонтери фонду постійно шукають нові родини котам. Прилаштування дає змогу звільнити місце для ще одного безпритульного кота. Фонд працює за рахунок благодійників, є люди, які підтримують його постійно. На сайті кото-ярмарку – catfair.org є відповідна опція, яка дозволяє налаштувати регулярний платіж.

Разову підтримку можна перераховувати за реквізитами:

Благодійний Фонд «Кото-Ярмарок»
Приват банк
5169 3305 1321 7163
Нечепа М.В. (засновниця Фонду)
Призначення: благодійна допомога

ЄДРПОУ 41575967, МФО 321842
р/р 26006053010531

На цьому ж сайті можна знайти більше інформації, як про сам фонд, так і про тваринок, якими він опікується.

У центрі кототерапії відбуваються різноманітні заходи – сеанси йоги із котиками, кототерапія, майстер-класи, лекції, покази фільмів. Є також окремий проект для майбутніх кото-батьків. «Курси молодих батьків» організовують для тих, хто планує завести собі пухнастого друга. На курсах розповідатимуть, як підготуватися до появи кота в домі, як підготувати помешкання, як доглядати та знаходити спільну мову.

Організаторки розповіли, що коворінг активно відвідують діти з батьками, бувають дні, коли відвідувачів дуже багато, котики навіть стомлюються, а буває, що немає нікого.

Як виглядає котоковоркінг можна побачити на фото нашої кореспондентки.

Подібна ініціатива цікава, як приклад надання допомоги тваринам. Ймовірно, чогось схожого у Рівному бракує. Хоча і у нас є приклади закладів, привітних до тварин. Наприклад, у магазині одягу «New Jeans» у центрі міста жила кішка, на утримання якої працівники магазину збирали кошти, біля кав’ярні «Red Rabbit Rivne»  живе кішка Машка, а до закладу «Fortissimo» у холодну пору року впускають зігрітися безпритульних тварин.

У матеріалі використано авторські фото.