Сьогодні, 18 вересня, в обласному краєзнавчому музеї у Рівному відбулося відкриття виставки «Творчі миттєвості Георгія Косміаді». На виставці представлені роботи художника різних періодів. А також найкращі роботи його учнів, які художник зберіг.

Як повідомляє Рівне Вечірнє, загалом на виставці представлено 100 картин. З них 60 – картини учнів художника.

Георгій Косміаді жив у Рівному в 1917-1940 роках. Він викладав малювання та образотворче мистецтво у багатьох навчальних закладах міста, зокрема у Рівненській українській гімназії, яка відкрилася в 1923 році. У 1940 році родина Косміаді переїхала до Німеччини. З собою з-поміж інших речей Георгій Косміаді взяв і роботи своїх найкращих учнів.

Донька художника Надія Косміаді розповідає, що картини, які зберігав її батько, подолали великий шлях, щоб дістатися до рівнян:

«Пізніше (після смерті батька – ред.) вони були у квартирі матері, а коли й вона померла, то картини перейшли на зберігання до мене. Я їх з Гамбурга перевезла у свій будинок, що в Італії, а потім – до Рівного. Виставка – це для мене спогади. Батьку було дуже важливо показали меншим, що він робив, аби в них з’являлося бажання продовжувати робити його справу. Батько завжди говорив, що тут, у Рівному, він сіє поле: матиму успіх – матиму урожай. Так і було».

До слова, виставки робіт Георгія Косміаді та його учнів неодноразово експонувалися у Рівному, Луцьку, Варшаві, Кракові, Познані, Гамбурзі та інших містах.