Підземелля, які декілька років тому знайшли у парку імені Шевченка під проваленим асфальтом біля фонтану, реставрують. На це було від ЄС було виділено 443 тисячі євро. Грант розрахований на те, що підземні ходи відновлять і пристосують їх під квест-кімнати.

Науковці, які дослідили знахідку, припустили, що їм більше двохсот років, віднесли їх до пам’ятки архітектури часів князів Любомирських.

З серпня на об’єкті почалися будівельні та реставраційні роботи.

«Група столичних реставраторів завершує відновлення старовинної кладки, після чого за допомогою процедури ін’єктування, уся підземна конструкція, вік якої сягає 250 років, буде остаточна скріплена спеціальним розчином. Таким чином, можна буде не хвилюватися, щодо збереження цієї унікальної архітектурної пам’ятки. Щодо будівельних робіт, то вони йдуть навіть з деяким випередженням графіка. Завершити всі необхідні роботи ТзОВ «Реноме-Євробуд» обіцяє вчасно, до середини червня наступного року», –  розповідає начальник міського управління культури і туризму Тарас Максименко.

Як переконує пан Тарас, єдиним чинником, що може викликати певну, хоч і не тривалу, затримку, може стати перенесення скульптури «Богатир» ( на знімку). Її технічний стан, за висновками експертів, не дозволяє просто перемістити монумент за допомогою вантажопідйомника. Тож  доведеться здійснити переміщення частинами, з подальшим повним відновленням скульптури. Це вимагає внесення відповідних змін до плану будівельних робіт та кошторису.Управління вже підготувало відповідні зміни до програми, які найближчим часом будуть подані на розгляд депутатам Рівнеради.

До слова, проект «Таємничі підземелля Рівного» продовжує роботу над пошуком нових історичних і археологічних сенсацій. У жовтні територію довкола закладу «На Гірці» буде досліджено георадаром. Прилад фактично «просвічує» ґрунт на глибину до 20-30 метрів, чого достатньо, аби віднайти рештки старовинних фундаментів чи підземних ходів».